איך אפשר לזהות שיש לי טינטון?

איך אפשר לזהות שיש לי טינטון?

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם סיטואציה בה הם שומעים צפצוף באוזניים שאיננו מגיע ממקור חיצוני. מדובר על רעש שיכול להופיע באוזן אחת או בשתיהן, הוא יכול להיות מאוד מטריד, גם מבחינה פיזית וגם מבחינות אחרות. בפרט כשמגלים שמקור הרעש איננו חיצוני אלא פנימי.

צפצוף זה נוצר כתוצאה ממה שמוכר בעגה המקצועית בשם טינטון. על פי הערכות, לפחות 15 אחוז מהאוכלוסייה מתמודדים עם מצב זה בשלב מסוים בחייהם, כאשר השכיחות עולה עם הגיל, לצד ירידה באיכות השמיעה.

לפני שנסביר איך אפשר לזהות טינטון וכיצד ניתן להתמודד עם הבעיה צריך להבין מה זה אומר. טינטון הוא זמזום או רעש של צפצוף שאיננו פוסק, נמצא כל הזמן ברקע, כאשר בשלב הראשוני נדמה שמדובר במקור רעש חיצוני, אך מהר מאוד אפשר לשים לב שאין מדובר במקור חיצוני אלא זה נובע מתוך מקור פנימי. לכן גם השפעתו היא מאוד גבוהה.

אנחנו מכירים שני סוגים של טינטון. סובייקטיבי הנובע מרעש פנימי שרק האדם אשר מתמודד עם הבעיה יכול לשמוע אותו, ואובייקטיבי, הנובע מצלילי גוף שונים, החל מזרימת דם, תנועות שרירים ועוד.

 

איך נזהה טינטון ולמה הוא נגרם?

כאמור, טינטון הוא רעש פנימי שרק אנחנו יכולים לשמוע אותו. יחד עם זאת, בשביל להיות בטוחים שאכן זה המצב, עלינו לפנות אל רופא אף אוזן גרון אשר ידע לבדוק אותנו ולאבחן את מצבנו. כך הוא יוכל לומר לנו בוודאות, האם אנחנו מתמודדים עם בעיה זו או אחרת.

בעיקרון, טינטון יכול להיגרם מסיבות שונות. למשל, הצטברות נוזלים באוזן התיכונה, יצירת פקק שעווה, דלקת באוזן ועוד. במקרים בהם טינטון נוצר כתוצאה מהזדקנות וחשיפה ממושכת לרעשים, אז יהיה הרבה יותר קשה לגרום לטינטון להיעלם. במידה ואכן מדובר בתופעה הנוצרת מסיבות "זמניות" הרי שקל יותר לטפל בה.

כיצד מטפלים בטינטון?

בעיקרון, הטיפול בטינטון נועד למנוע מצב בלתי הפיך. אם אכן מדובר על הצטברות נוזלים או שעווה ועד למצב של דלקות, אז ייתכן שטיפול ספציפי בבעיות אלו יאפשרו למנוע את המשך הבעיה. אם יש צורך בטיפול הרבה יותר מקיף ומשמעותי, אזי שהרופא ייתן לנו מרשם של תרופות אשר יכולות לעזור לנו, וכן ייתכן והוא יציע לנו להשתמש במכשירי שמיעה ואולי אפילו בטיפול פסיכולוגי, אם הבעיה איננה נפתרת ואנחנו צריכים למצוא דרך להתמודד איתה.

יש חשיבות לכך שהטיפול יתבצע כמה שיותר מהר, זאת על מנת שנוכל ליהנות משגרת החיים הסדירה שלנו. חשוב להדגיש עוד, הטיפול חייב להתבצע באופן מקצועי ומסודר, באופן עקבי וכמובן על ידי רופא שמתמחה ספציפית בבעיה זו. ככל שאנחנו נטפל בבעיה בשלב מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שנוכל להתמודד איתה טוב יותר ולמצוא פתרונות יעילים.

 

 

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד