איך מחזקים את הגוף לאחר קורונה?

איך מחזקים את הגוף לאחר קורונה?

 כשנתיים חלפו מאז התפרצות נגיף הקורונה, ונכון להיום חיים בישראל מעל 3.6 מיליון אנשים שהחלימו מקורונה (לפי נתוני משרד הבריאות). יש אנשים שחלו בקורונה וכמעט לא חוו תסמינים קשים אך יש גם לא מעט ישראלים שהוגדרו כחולים קשה וחלקם היו מרותקים למיטות במחלקות הקורונה או בבית.

ללא ספק משבר הקורונה השפיע על חיינו בתחומים רבים ומגוונים, הן בפן הכלכלי והתעסוקתי והן בפן הבריאותי, הנפשי והרגשי. רבים מהישראלים שהחלימו מקורונה מדווחים על תסמינים שונים שנותרו להם לאחר המחלה, לדוגמה עייפות מוגברת, נשירת שיער, כאבי ראש, הפרעות שינה, תשישות בלתי מוסברת, בעיות עיכול שונות, נימול בגפיים, רצון להתבודד (ריחוק חברתי), אובדן חוש טעם וריח ועוד. כדי לסייע למחלימי קורונה החווים תסמיני לונג קוביד הכנו עבורכם כתבה עם טיפים לחיזוק הגוף.

אתחול הגוף וחיזוק המערכת החיסונית

חוקרים רבים החלו לבדוק את השפעות הקורונה בקרב המחלימים, אך אין עדיין מספיק מחקרים בנושא. חוקרים שבוחנים את הסימפטומים לאחר המחלה, תופעה שזכתה לכינוי לונג קוביד, מציינים כי אורח החיים של האדם מהווה גורם חשוב ומשמעותי בתהליך החזרה לתפקוד מלא לאחר המחלה. אורח החיים שלנו מבוסס על תזונה, פעילות גופנית, שינה ובריאות נפשית, ומחלימים שמתקשים לחזור לשגרה חייבים לחזק את המערכת החיסונית בגופם כדי לעשות אתחול מחדש לגוף ולאמץ את כללי אורח החיים הבריא.

כדי לחזק את המערכת החיסונית בגופנו ועל מנת לשפר את תפקודיה – מומלץ לשנות את התפריט היומי שלנו. חשוב להוציא מהתפריט רכיבים שאינם תורמים לבריאותנו כמו סוכר, קמח לבן, דברי מתיקה כמו עוגות ועוגיות, משקאות ממותקים, מוצרי חלב המגבירים את הפרשות הליחה, שמנים שונים, אוכל מעובד ותעשייתי, אוכל ממסעדות המזון המהיר ועוד. כמו כן, יש להגביל את כמות האלכוהול שאנו שותים, ומומלץ להפסיק לעשן.

עוברים לתזונה בריאה, נכונה ומאוזנת

מומלץ לכל המחלימים מקורונה לשנות את התזונה כדי לחזק את המערכת החיסונית, לשפר את תפקודי מערכות הגוף, בדגש על מערכת העיכול, ולספק לגוף רכיבים איכותיים הנחוצים לתפקודו התקין. תזונה נכונה ומאוזנת מומלצת בכל גיל, היא יכולה לסייע לנו גם לשמור על משקל תקין, לטפח את הגוף ולהימנע ממחלות קשות.

תזונה נכונה כוללת בין היתר ירקות ופירות טריים, דגנים וקטניות, פחמימות, חלבונים, אגוזים, נבטים, עלים ועוד. כדאי להוסיף לתפריט היומי מיצים ושייקים בריאים מירקות שונים וניתן להוסיף למזון פטריות בריאות ועשירות בחלבונים, שום, לימון, עלים ירוקים, ג'ינג'ר, כורכום וכו'.

תוספי תזונה

יש לשלב בתזונה הבריאה והמותאמת אישית גם תוספי תזונה איכותיים, במיוחד אם לאחר מחלת הקורונה הגוף נשאר חלש וסובלים מעייפות או מתשישות מוגברת. המומחים לתזונה ולבריאות האדם ממליצים למחלימי קורונה לצרוך באופן קבוע תוספי מזון כמו ויטמין D, ויטמין C, אבץ וכד'.

פעילות גופנית

למרות הסימפטומים לאחר המחלה כמו עייפות, תשישות, נימול בגפיים ועוד, לאחר ההחלמה מקורונה יש להקפיד על פעילות גופנית באופן מסודר וקבוע. יש לשלב את הפעילות הגופנית בצורה הדרגתית ובהתאם לכושר, לגיל ולמצב הבריאותי. אפשר להתחיל עם הליכות ובהדרגה להוסיף פעילויות ספורטיביות נוספות ולשלב תירגולי יוגה ומדיטציה.

מקפידים על מנוחה

מחלימי קורונה סובלים מסימפטומים מוכרים כמו עייפות רבה והפרעות שינה. לכן, מומלץ להקפיד על שעות שינה וכדאי לקחת הפסקות יזומות בזמן העבודה או לעבוד פחות שעות כדי לא להגיע לתשישות. אם מרגישים חלשים ביום מסוים שקלו להתקשר למעסיק ולקחת יום חופש ומנוחה.

טיפולי הרפואה המשלימה

בהתאם לצורך, ישנן שיטות טיפול אלטרנטיביות מעולם הרפואה המשלימה שעשויות לעזור, כגון: דיקור סיני, רפלקסולוגיה, עיסוי, צמחי מרפא, שיאצו ועוד.

המידע באדיבות מומחי הרבלייף – תזונה מאוזנת וסגנון חיים פעיל ובריא

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד