איך מטפלים בחריקת שיניים ב-2022

איך מטפלים בחריקת שיניים ב-2022

סובלים מחריקות שיניים? אל תפקירו את זה ואל תתמודדו עם זה לבד – פנו אל רופא שיניים מומלץ במודיעין שיוכל להעריך ולהעניק לכם את הטיפול האופטימלי המתאים ביותר עבורכם – ותשימו די לחריקות!

רוב האנשים מדי פעם חורקים את השיניים שלהם מדי פעם. אך כאשר חריקת השיניים מופיעה לעיתים תכופות יותר ויותר, בצורה אינטנסיבית מדי ובאופן לא ממש רצוני, זה הופך באמת למטרד ולבעיה שגורעת מאיכות החיים ומהשקט הנפשי. בעיה זו של חריקת שיניים נקראת "ברוקסיזם". כאשר התופעה קלילה היא בדרך כלל לא גורמת לנזק כלשהו, אך כאשר ברוקסיזם  מתרחשת על בסיס קבוע ביום יום, השיניים שלכם עלולות להיסדק ולפגוע בדרכים שונות למבנה ובריאות הפה.

מדוע אנשים חורקים שיניים?

בדרך כלל נהוג לייחס חריקת שיניים כמשהו שנגרם על ידי מתח וחרדה. אפשר לראות אנשים שמתרגשים לקראת מבחנים, ראיונות עבודה או דברים מלחיצים אחרים כאשר הם חורקים שיניים. אך לפעמים מקור הבעיה הוא אחר כמו בעיה עצבית או מבנה לסת ושיניים עקום שנושכים בצורה לא טבעית ונכונה.

איך אפשר לזהות שאתם חורקים שיניים?

כיוון שחריקת שיניים מתרחשת הרבה פעמים בזמן השינה, רוב האנשים לא תמיד מודעים לקיומה. יחד עם זאת, אם חשים בכאב ראש עמום ומתמשך או כאב בלסת בזמן יקיצה בבוקר, זה יכול להוות סימפטום מובהק של חריקות שיניים. לפעמים זה מתגלה על ידי בן או בת הזוג ששומעים או חשים שבן או בת זוגם חורקים שיניים לצידם במיטה.

אם אתם חושדים כי גם אתם סובלים מתופעת חריקת השיניים, צרו קשר עם רופא שיניים מומלץ במודיעין. הוא יוכל לבחון את הפה והלסת שלכם ויאתר בצורה מקצועית סימנים חריקות שיניים, וזה כולל רגישות בעצם הלסת, שחיקה של השיניים וסימנים נוספים המעידים על לחץ.

הנזק של חריקת שיניים

חריקת שיניים כרונית עלולה לגרום לסדקים, שברים, התרופפות ואף אובדן השיניים. ההשחזה הכרונית של שן בשן שוחקת מהצורה הטבעית שלהם, המיועדת לטפל באוכל ולטחון אותו בצורה אפקטיבית ויעילה, עד ליצירת "גדמים" מוחלקים על גבי שכבת השן. סיבוכים אפשריים הנובעים מחריקת שיניים חמורה יכולים להיות צורך בגשר, הצבה של כתרים, טיפולי שורש ושתלים.

מלבד הפגיעה בשיניים עצמן, חריקות השיניים פוגמות גם בעצם הלסת, בגלל הלחצים והעומסים שהיא חווה לאורך זמן. חריקה חמורה עלולה לשבש את המראה הכללי של עצם הלסת ובכך להשפיע על מראה הפנים שלכם, מקו הפה ומטה.

מטפלים בבעיות הפה כאן ועכשיו

סובלים מחריקות שיניים או הפרעות אחרות הקשורות לחלל הפה? התייעצות עם רופא שיניים מומלץ במודיעין יכולה לפתור לכם את הבעיה. רופא שיניים מומלץ במודיעין יוכל להעריך נכונה את מצב הפה שלכם, לבדוק אם קיימות בעיות ולהמליץ על טיפולים מתאימים.

 

גלילה לראש העמוד