בין רפלקסולוגיה לטנטרה: שיטות טיפול אלטרנטיביות פופולריות בישראל

בין רפלקסולוגיה לטנטרה: שיטות טיפול אלטרנטיביות פופולריות בישראל

טיפולים אלטרנטיביים הם מתודולוגיות ריפוי שונות מקו הטיפול הרגיל שמציעה הרפואה הקונבנציונלית. פרקטיקות טיפוליות אלה מסווגות כטיפולים מרפאים חלופיים או כתרופות אלטרנטיביות. פעמים רבות, התועלת ויכולת הריפוי של טיפולים אלה נקבעות באמצעות מחקרים, ופעמים אחרות הם לא הוכחו באופן מדעי. טיפולים אלטרנטיביים אלה מאפשרים לנו להשיג הילינג, טיפול וריפוי על ידי:

  • תזונה נכונה
  • עידוד מנגנון הריפוי העצמי של גוף האדם
  • עידוד האנרגיות בגוף
  • שימוש בתוספי צמחים ועוד.

חלק מטכניקות הריפוי הללו עתיקות באלפי שנים מהתרופות הקונבנציונליות. במהלך העשורים האחרונים חל עניין מחודש בריפוי הוליסטי וטבעי, וטיפולים אלטרנטיביים שונים הופכים פופולריים בעולם כולו, וגם בישראל. להלן ארבעה מהטיפולים האלטרנטיביים הפופולריים ביותר כיום בישראל:

רפלקסולוגיה

ראשית כמובן הרפלקסולוגיה – סוג של עיסוי הכרוך בהפעלת כמויות לחץ שונות על כפות הרגליים, הידיים והאוזניים. גישה זו מבוססת על התאוריה שחלקי גוף אלה קשורים לאיברים ולמערכות גוף מסוימים. הרפלקסולוגים מאמינים כי הפעלת לחץ על חלקי גוף אלה מציעה מגוון של יתרונות בריאותיים. הרפלקסולוגיה נשענת על האמונה הסינית העתיקה באנרגיית הצ׳י הזורמת בכול הגוף. כאשר האדם מרגיש לחוץ, הגוף שלו חוסם את זרימת הצ׳י. המגע של הרפלקסולוג מעביר את אנרגיית הצ׳י בגופו של המטופל, עד שהיא מגיעה לאזור הזקוק לריפוי.

דיקור סיני (אקופונקטורה)

המטפלים בדיקור סיני מאמינים כי מחלות ותופעות בגוף נגרמות כתוצאה מחוסר איזון של אנרגיות אוניברסליות. בגוף האדם קיימים נתיבים בלתי נראים דרכם זורמים האנרגיות: יינג ויאנג כאשר שני הכוחות המנוגדים הללו מתמזגים כל העת, אבל לפעמים עלולים להיות לא מאוזנים. רשת האנרגיה הזורמת בגוף כוללת נקודות דיקור ספציפיות המקושרות לאיברים או לתפקודי גוף שונים. בזמן הדיקור, מחדיר המטפל מחטים דקיקות ברקמת החיבור התת עורית בנקודות ספציפיות אלה, אשר עוזרות לגוף לאזן, להאט או לעורר אנרגיות מסוימות, ובכך לספק ריפוי לגוף.

עיסוי טנטרה

עיסוי טנטרי מציע מגע אוהב מלא תשומת לב ונוכחות, שאינו מסתמך על צורת עיסוי סטנדרטית וקבועה מראש. במהלך העיסוי, משתתף כל הגוף בחוויה כשהמטפל יכול לגעת גם באזורים ארוגניים, תוך כיבוד הדדי של הגבולות. למעשה עיסוי טנטרה הוא עיסוי אנרגטי שבו גם האנרגיה המינית מקבלת תשומת לב. עיסוי זה מתקיים על בסיס שוויוני ובמקרה של בני זוג, מבסס את הקשר האינטימי בין נותן העיסוי למקבל. העיסוי נוגע נפשית ופיזית בלב המקבל ולעתים גם בעומק הלב והנפש.  ההשפעה של עיסוי זה היא לרוב רווחה פיזית ונפשית נפלאה. בדרך כלל מקבל העיסוי רגוע מאוד, גופו זורם להפליא ובסוף של דבר הוא חווה שיפור בבריאותו הנפשית והגופנית.

איורוודה (Ayurveda)

איורוודה היא טכניקת ריפוי טבעית המבוססת על איזון הגוף על ידי הבאת איזון ל-3 כוחות החיים היסודיים בגוף, הידועים בשם וטה, פיטה וקאפה (Vata, Pitta, Kapha). האיורוודה מלמדת לחיות בהרמוניה עם הטבע ומשתמשת בכוחות הריפוי העצמי של גוף האדם. מלבד תרופות טבעיות, האיורוודה משתמשת גם בטכניקות כמו מדיטציה, נשימה ויוגה.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד