בריחת שתן אצל גברים

בריחת שתן אצל גברים

בריחת שתן היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיגרם על ידי שרירי שלפוחית ​​השתן חלשים, נזק לעצבים השולטים בתפקוד שלפוחית ​​השתן, ומצבים רפואיים כגון סוכרת או שבץ מוחי.

 

מהם התסמינים?

תסמינים של בריחת שתן נעים בין דליפה קלה לאובדן שליטה מוחלט על מתן שתן או יציאות. אפשרויות הטיפול תלויות בגורם הספציפי אך עשויות לכלול שינויים באורח החיים, תרופות או מכשירים רפואיים. בריחת שתן יכולה להיות מביכה ומפריעה לחיי היומיום, אך זהו מצב שניתן לניהול עם הגישה הנכונה. עם אבחון וטיפול נכונים, בריחת שתן יכולה להיות מנוהלת ביעילות ולשפר מאוד את איכות החיים. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה סימפטומים כלשהם של בריחת שתן.

 

סיבות לבריחת שתן

הסיבות לבריחת שתן משתנות מאוד וניתן לייחס אותן לגיל, חולשת שרירים, השמנת יתר, בעיות אנטומיות בשלפוחית ​​השתן או פי הטבעת, מצבים נוירולוגיים, נזקים הקשורים בלידה לשרירי רצפת האגן, גורמי אורח חיים כגון עישון או שתיית יותר מדי קפאין. אלכוהול, ומצבים רפואיים כגון סוכרת או שבץ מוחי.

 

טיפול במצב

תרופות, שינויים באורח החיים, תרגילי שרירי רצפת האגן, אימון שלפוחית ​​השתן וניתוח עשויים לשמש כולם לטיפול בבריחת שתן. חשוב לדון באפשרויות שלך עם הרופא שלך כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבורך.

בריחת שתן גברים טיפול היא מצב מביך אבל זה לא חייב לשלוט בחייך. עם סוג הטיפול והניהול הנכונים, אתה יכול להרגיש שוב בנוח ובשליטה. אל תהסס לדבר עם הרופא שלך על כל בעיה או שאלות שיש לך בנוגע לבריחת שתן. הם זמינים כדי לעזור לך לקבל החלטות מושכלות שיתנו לך את הסיכוי הטוב ביותר להחלמה.

למרבה המזל, קיים מגוון רחב של טיפולים לבריחת שתן שניתן להתאים לצרכים האישיים שלך. בהתאם לחומרת המצב שלך, יתכן וירשמו לך תרופות, פיזיותרפיה לרצפת האגן, שינויים באורח החיים כגון אימון שלפוחית ​​השתן וירידה במשקל, או הליכים פולשניים כמו הזרקות או ניתוחים. הרופא שלך יעזור לך לקבוע איזו אפשרות טיפול הגיונית ביותר עבורך.

 

שאלות שעשויות להיות לך לגבי טיפולי בריחת שתן כוללות:

– אילו תרופות קיימות לטיפול בבריחת שתן?

– האם יש טיפולים לא פולשניים שאני יכול לנסות קודם?

– כמה זמן ייקח עד שתסמיני בריחת השתן שלי ישתפרו עם הטיפול?

– האם ישנם סיכונים הקשורים לטיפולים?

התשובות לשאלות אלו תלויות במצבך האישי ובאפשרות הטיפול שנבחרה. הרופא שלך עשוי לרשום מגוון תרופות לטיפול בבריחת שתן, כולל תרופות אנטי-כולינרגיות, אלפא-אגוניסטים, בטא-אגוניסטים ומיראבגרון.

גלילה לראש העמוד