דיור מוגן: מהו ולמי מתאים?

דיור מוגן: מהו ולמי מתאים?

האם מתאים לכם או להורים שלכם לגור בדיור מוגן? האם כדאי לבני גיל הזהב מעל גיל 65 להמשיך לגור בבית, לבחור בדיור מוגן או לחפש פתרון אחר? ובכן, דיור מוגן הוא קומפלקס של יחידות דיור המאפשר לבני גיל הזהב לחיות בסביבה נוחה ובטוחה הכוללת דיירים בני גילם, וליהנות מאיכות חיים גבוהה ולהמשיך חיים עצמאיים, פעילים ואינטנסיביים.

תוחלת החיים של הקשישים בישראל ובעולם המערבי ממשיכה לעלות, לכן בני גיל הזהב מחפשים פתרונות המותאמים לגילם. יש הבוחרים להמשיך לגור לבד בדירה או בבית, אחרים מעדיפים לחיות עם בני גילם וליהנות משירותי רפואה זמינים בדיור המוגן, משפע פעילויות וחוגים, מתזונה בריאה המותאמת לגיל הזהב וממגורים במבנה מאובטח ומוגן.

למי זה מתאים?

דיור מוגן מתאים לאוכלוסיית גיל הזהב, בדרך כלל למבוגרים מעל גיל 65. זהו פתרון איכותי ומומלץ לבני גיל הזהב המקיימים אורח חיים עצמאי באופן מלא. הדיירים נהנים מיחידות דיור פרטיות מרווחות ומאובזרות על פי סטנדרטים גבוהים, מחדר אוכל מושקע המקפיד על תזונה נכונה ובריאה, ממעטפת שלמה של חוגים, הרצאות, טיולים ופעילויות שונות, מחוגי ספורט כדי לשמור על כושר גופני ומהשגחה רפואית צמודה.

כדאי לדעת כי מרכזי הדיור המוגן מציעים חדרים בגדלים שונים, יש חדרים ליחיד ויש חדרים לזוגות, לכן גם בני זוג יכולים לעבור יחד למקום וליהנות מחיים משותפים במקום מוגן המציע להם תנאים מעולים וחיי חברה עשירים.

בדיור המוגן כל דייר גר בחדר פרטי הכולל ריהוט, מטבחון, מזגן מרכזי, לחצן מצוקה ואבזור נוסף. במהלך היום הדיירים יכולים לבלות במקום, להשתתף בחוגי יצירה, בהרצאות, בשיעורים מעניינים, בחוגי ספורט, לשחק קלפים, ומאחר והם מקיימים אורח חיים דינמי ועצמאי, באפשרותם לטייל גם בסביבה, להיפגש עם קרובי משפחה וחברים, לבלות בבתי קפה, במסעדות ומרכזי קניות קרובים ועוד.

מרכזי הדיור המוגן הפכו בשנים האחרונות לפתרון המועדף והמבוקש ביותר בקרב בני גיל הזהב המקיימים אורח חיים עצמאי, הדיירים זוכים לחיי חברה עשירים ותוססים ולמגוון הפעלות מידי יום. לכן, מי שמחפש בית הורים המציע סטנדרטים גבוהים ושירותים המותאמים לגיל הזהב, יכול למצוא דיור מוגן המתאים לו ועונה על כל צרכיו. מרכזי הדיור המוגן ממוקמים בדרך כלל במיקומים מרכזיים בערים הגדולות ובישובים בעלי צביון כפרי.

איך לבחור דיור מוגן?

ההחלטה לעבור לאחד ממרכזי הדיור המוגן כרוכה בדרך כלל בהתלבטויות רבות וממושכות. אין צורך למהר ולקבל החלטה, כדאי לבקר בכמה מקומות עם הילדים, ומומלץ לבחור מקום הנמצא במרחק קצר יחסית מהילדים והנכדים. כמו כן, יש לבדוק אילו שירותים המקום מציע, האם יש צוות רפואי השוהה במקום מסביב לשעון, להשוות עלויות ותנאים, לבדוק אילו פעילויות מתקיימות לדיירים וכמובן לבקר במקום, לבדוק מספר יחידות דיור, לשוחח עם דיירים ועוד. חשוב לקבל החלטה יחד עם ההורה ואין לכפות עליו לעבור לדיור מוגן אלא אם הוא מסכים לכך.

תפקוד מיני

תפקוד מיני הוא חלק חשוב מהחיים עבור אנשים רבים והוא יכול להיות מושפע מדברים רבים ושונים. בעיות גופניות כגון מצבים בריאותיים, תרופות, מחלות ופציעות עלולות

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד