דיקור מי שפיר

דיקור מי שפיר

בדיקת מי שפיר היא בדיקת אבחון טרום לידתי המשמשת לאיתור הפרעות גנטיות ומצבים אחרים, כגון מומים בצינור העצבי, בעובר. מי השפיר מכילים תאים שנשירים על ידי העובר. ניתן לבדוק את התאים לאיתור מומים גנטיים ובעיות אחרות. ניתן לבצע בדיקת מי שפיר בכל עת במהלך ההריון, אך אסור לעשות זאת בשליש הראשון של ההריון בגלל הסיכון להפלה. בדיקת מי שפיר היא הליך אבחון טרום לידתי שבו דגימת מי שפיר על ידי החדרת מחט ארוכה ודקה דרך דופן הבטן ואל הרחם. ההליך נעשה בדרך כלל בין השבועות 15 ל-20 להריון. ניתן לעשות זאת כבר משבוע 14 אם יש סיבה לכך, כמו סיכון מוגבר לחריגות גנטיות בתינוק.

בדיקת מי שפיר היא בדיקה טרום לידתית

שניתן לבצע בין השבועות ה-16 וה-18 להריון. זה יכול לספק מידע על הפרעות גנטיות ובעיות פוטנציאליות אחרות עם העובר. ההליך כולל החדרת מחט דקה דרך הבטן של האם ולתוך שק השפיר כדי לשאוב כמות קטנה של נוזל לבדיקה. הנוזל מכיל תאים מהעובר, אשר מנותחים על ידי טכנאי מעבדה. תוצאות בדיקת מי שפיר יכולות לסייע בקבלת החלטות אם להמשיך או להפסיק הריון אם יש סיכון מוגבר להפרעות גנטיות. בדיקת מי שפיר היא בדיקה טרום לידתית המספקת מידע על בריאותו של התינוק. הרופא לוקח דגימה של המרכז לדיקור מי שפיר מסביב לתינוק ברחם. ההליך יכול להיעשות בכל עת במהלך ההריון. הרופא יחדיר מחט דרך הבטן שלך לתוך הרחם כדי לאסוף כמות קטנה של מי שפיר. בדיקת מי שפיר היא הליך רפואי שניתן לבצע כבר בשבוע 15 להריון. זה כרוך בנטילת מי שפיר מהרחם ובדיקת מומים כמו תסמונת דאון, סיסטיק פיברוזיס או מומים בצינור העצבי. הליך זה נעשה בדרך כלל על ידי החדרת מחט דרך הבטן של האם ואל הרחם כדי לשאוב מי שפיר. הרופא עשוי גם להשתמש באולטרסאונד כדי להנחות את המחט למצב הנכון.

מה זה בדיקת מי שפיר?

בדיקת מי שפיר היא טכניקת אבחון טרום לידתי המשתמשת במי שפיר כדי לזהות בעיות בעובר. זה יכול לשמש כדי לזהות הפרעות גנטיות, כגון תסמונת דאון ומומים בצינור העצבי, כמו גם בעיות אחרות כמו עמוד השדרה ביפידה או סיסטיק פיברוזיס. ההליך כולל החדרת מחט ארוכה דרך בטן האם לתוך הרחם כדי לשאוב מי שפיר לבדיקה. ניתן לבדוק את הדגימה מיד או לשמר אותה בדיקת מי שפיר היא בדיקה טרום לידתית הנעשית על ידי לקיחת דגימת מי שפיר מהרחם. בדיקה זו יכולה לשמש לאיתור הפרעות גנטיות ומומים מולדים אחרים. ההליך אורך בדרך כלל 15-30 דקות והוא מתבצע במשרד הרופא בהרדמה מקומית. בדיקת מי שפיר היא הליך שבו מי שפיר נמשכים מהרחם ומנתחים אותם. זה נעשה בדרך כלל בין 15 ל-20 שבועות של הריון. ניתן להשתמש בבדיקת מי שפיר לזיהוי הפרעות גנטיות, כגון תסמונת דאון, ומומים בצינור העצבי. ההליך כולל החדרת מחט ארוכה דרך בטן האם לתוך הרחם כדי לשאוב מי שפיר לבדיקה. ניתן לבחון את המדגם מיד או לשמר אותו לבדיקה עתידית. בדיקת מי שפיר היא הליך רפואי שניתן להשתמש בו כדי לבדוק אם יש הפרעות גנטיות אצל התינוק. ההליך נעשה בתחילת ההריון, בסביבות 16 שבועות להריון. מחט ארוכה מוחדרת דרך הבטן והרחם של האם לתוך שק השפיר.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד