האם טיפול רפלקסולוגיה יכול להקל על כאבי מפרקים?

האם טיפול רפלקסולוגיה יכול להקל על כאבי מפרקים?

כאבי מפרקים נפוצים בקרב האוכלוסייה המבוגרת, אך גם צעירים יותר עשויים לסבול מהבעיה בעקבות תאונה או פציעת ספורט. כאב במפרק מאוד מגביל ומטריד וחשוב לבדוק כיצד ניתן להפחית את עוצמת הכאב.
טיפול רפלקסולוגיה המתמקד בכפות הרגליים המשקפות את איברי הגוף יכול להקל על הסובלים מכאבי מפרקים ולשפר את טווח התנועה והקלה בסימפטומים השונים הנלווים לסובלים מכאבים במפרק גם במקרה של דלקת ניוונית.

הכל מתחיל בכפות רגליים


רפלקסולוגיה יכולה לשפר את זרימת הדם והלימפה וכך לנקות רעלים סביב המפרקים, לשפר את התגובה החיסונית כך שהגוף יוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם בעיות במפרק ולהפחית את רמות הלחץ שמשפיעים על הבריאות הכוללת. הוא גם יכול להפעיל רפלקסים שחיוניים להקלה על הכאב ואחראים לשינה טובה יותר, שעשויה להיפגע משמעותית בשל הכאבים במפרקים.
הטיפול אינו נוגע במפרקים הכואבים ישירות – אלמנט שמקל על מטופלים רבים.
רפלקסולוגיה יכול להיות טיפול משלים המאפשר התמודדות עם כאבי מפרקים כך שגם מי שבסופו של דבר ניגש לניתוח החלפת מפרק, פרוצדורה כירורגית להחלפה במפרק מלאכותי, יכול כחלק מתהליך השיקום להיות מטופל אצל רפלקסולוגים. לחץ המופעל בנקודות מסוימות בכפות הרגליים פועל דרך מערכת האנרגיה והעצבים של הגוף ויכול לשפר את התפקוד תוך מציאת האיזון הנכון.

ניתוח מפרקים בשיטה הקדמית – הבשורה המעודדת למי שבחר בפרוצדורה כירורגית
אל תסבלו – בדקו כיצד תוכלו להקל על עצמכם ולהעלות את איכול החיים. במקרים מסוימים יידרש ניתוח להחלפת המפרק, אך חשוב לדעת שבמידה וניגשים לניתוח יש לעשות זאת בעקבות המלצה של מומחה בתחום ולהבין במה כרוכה הפרוצדורה.
הבשורות המעודדות הן שכיום נעשית החלפת המפרק בשיטה יעילה יותר בגישה הקדמית הנחשבת לטכניקה המתקדמת בתחום. הניתוח מתבצע תוך חתך ניתוחי קטן על מנת למזער את הנזק לרקמות הרכות כאשר בשיטה זו יש למנתח שליטה באורך הרגליים. בניתוח הגישה למפרק היא בין השרירים ולא נדרש חיתוך של השרירים ולכן, גם התהליך השיקומי מהיר יותר וללא כאבים או הגבלות מיוחדות וכמעט ללא צליעה. המנותחים שעברו את הפרוצדורה יכולים ליהנות מלפחות 15 שנה של הליכה ללא כאבים או בעיות מיוחדות. יש לזכור שמפרקים תקינים מאפשרים פעילות תקינה ותנועה מקסימלית.

ברוב המקרים המועמדים לניתוח הם אלה הסובלים משחיקת סחוס או פריקה מולדת של מפרק הירך, דלקת פרקים כרוניים במפרק או מצב לאחר שבר במפרק הירך. הניתוח מיועד למי שהכאב שלו לא הופחת בעקבות טיפולים אחרים או זריקות של סטרואידים וחשוב לפנות למנתח מומחה המתמחה בשיטה זו ועושה שימוש בשתלים של חברות אמינות ומובילות בתחום הדומים במבנה שלהם למפר הירך הטבעי, כך שלאחר הניתוח התחושה תהיה כמה שיותר טבעית.רפלקסולוגיה כטיפול תומך בתהליך השיקומי


כחלק מתהליך השיקום המנותחים מתרגלים לחזרה לשגרה לאט לאט כאשר התהליך השיקומי לרוב כולל טיפולי פיזיותרפיה וכן אפשר לשקול בהחלט טיפולים משלימים נוספים כמו רפלסקולוגיה להתמודדות עם כאבים קלים לאחר הניתוח וחיזוק המפרק והבריאות הכללית.

כאמור, רפלקסולוגיה תורמת לתגובה החיסונית ולאיזון מערכות הגוף, מסייעת בהפחתת לחץ ושינה טובה יותר ובשיפור זרימת הדם וניקוי מרעלים ומסייעת בהתמודדות עם כאבים. בחרו מטפל ברפלקסולוגיה בעל ותק וניסיון בתחום של בעיות וכאבי מפרקים, שמכיר מקרוב את הבעיה ויידע להעניק לכם את הטיפולים הטובים ביותר. אפשר לבחון עם המטפל בכמה טיפולים מדוברים, מה משך הטיפול וכמובן, עלות והאם יש הנחיות מסוימות בעקבות הטיפול. המטרה היא לחזור לתפקוד מלא ולחיות חיים ללא כאבים.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד