האם ניתן להשתיל שיניים ביום אחד?

האם ניתן להשתיל שיניים ביום אחד?

ישנן לא מעט מרפאות שיניים המפרסמות את עצמן ומשתמשות במושג: "השתלת שיניים ביום אחד בלבד!". מצד אחד, נשמע כמו שקר פרסומי שנועד להביא אנשים במצב נואש למרפאה ושם יספרו להם שזה לא בדיוק ביום אחד אך מצד שני, זהו חלום של אנשים רבים הסובלים ממחסור בשיניים שאם הוא התגשם והוא אמיתי, זהו הישג מדהים וסימן להתקדמות הטכנולוגיה. אז מה נכון?

נו, אז יש דבר כזה?

אז התשובה היא קצת מעצבנת- לא בדיוק. כדי להבין למה "לא בדיוק" נסביר מהו התהליך שעוברים בזמן השתלת שיניים.

  • ראשית, שיחת היכרות עם המטופל להבנת הצרכים שלו ובדיקה האם ההשתלה מתאימה לו בעזרת מילוי שאלון.
  • השלב הבא יהיה צילומי רנטגן וCT על מנת לבדוק את מצב השיניים.
  • לאחר שהרופא הסתכל על הצילומים ותכנן את ההשתלה, מדברים עם המטופל ואם הוא מוכן לעבור אותה וכמובן מסכים גם למחיר, יוצאים לדרך.
  • ביום ההשתלה המנתח מבצע ניתוח וירטואלי: בעזרת טכנולוגיה מיוחדת הוא מבצע את הניתוח בצורה ממוחשבת וכך נמנעות טעויות והתעכבויות בזמן הניתוח עצמו. הרופא יודע בדיוק היכן כל דבר ממוקם בפיו של המטופל והיכן הוא צריך למקם את השתלים.
  • לאחר שהמטופל הורדם או טושטש בטשטוש עמוק, המנתח מתחיל את הניתוח. הניתוח אורך מספר שעות ארוכות שלאחריהן יש שבוע של החלמה ראשונית.
  • את השיניים הקבועות תקבלו רק לאחר שבוע ההחלמה ומכאן התשובה לשאלה "לא בדיוק"- הניתוח מתבצע תוך יום אחד אך את השיניים תקבלו תוך שבוע.

מה הם היתרונות של ההשתלה?

  • זמן- בעבר השתלות שיניים היו נמשכות כמה חודשים עם המון הפסקות כדי להחלים. כיום, נערכות השתלות השיניים ביום אחד בלבד וזאת בזכות הטכנולוגיה המתקדמת.
  • הרדמה מלאה- הניתוח נעשה תחת הרדמה מלאה או טשטוש עמוק מה שמאפשר לעבור את הניתוח ללא שום כאב. בנוסף, עוזר לאנשים עם פחד מרופאי שיניים וטיפולי שיניים הנקראים בשפה המקצועית דנטפוביים.
  • ·          ההשתלה מותאמת גם לאנשים מחוסרי עצם שעד היום לא יכלו לעבור השתלת שיניים ונאלצו להסתפק בפתרונות זמניים או פתרונות שהיו לא מספיק טובים.

מי הם "מחוסרי העצם" ומה הפתרון לבעיה שלהם?

מחוסרי עצם הם אנשים, בדרך כלל בגיל השלישי אך לא בהכרח, שנפח עצם הלסת שלהם ירד משמעותית או במקרים קיצוניים, העצם כבר לא קיימת ולכן אין בסיס להשתיל עליו את השיניים. כפי שכבר אמרנו, הפתרונות שהוצעו עד היום לא היו מוצלחים במיוחד. בין הפתרונות ניתן למצוא את התותבות הלא נוחות שיש רופאים שטוענים שאפילו לגרום לספיגה מוגברת של החניכיים. פתרון נוסף שהיה מוצע עד היום הוא השתלת העצם אשר נחשבת לתהליך די מסובך, ארוך וכואב. כיום, ניתן לבצע השתלה גם אצל מחוסרי עצם, ביום אחד בזכות תהליך שנקרא השתלה בזאלית. השתל הבזאלי הוא אינו השתל המוכר בצורת בורג אלא שתל עגול ורחב המאפשר את ההשתלה ללא קשר למצב עצם הלסת.

חשוב להבהיר: לא כל רופא או מרפאה מסוגלים ויודעים כיצד לבצע את השתלת השיניים ביום אחד או את ההשתלה הבזאלית ולכן יש לבחור בקפידה את הרופא שאליו אתם הולכים.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד