הורדת נפיחות בקרסול – כיצד עושים את זה?

הורדת נפיחות בקרסול – כיצד עושים את זה?

נפיחות בקרסול יכולה להיראות מפחידה, לעיתים היא גם תגביל אתכם מאוד בתנועה. הקרסול חיוני מאוד לתזוזה היומיומית שלנו, אפילו אם אינכם מבצעים פעילות ספורטיבית. הנפיחות יכולה להיווצר מכל מיני סיבות שונות, אך המשימה החשובה באמת תהיה להוריד אותה. מהרגע שהנפיחות יורדת גם הכאבים אמורים להיפסק, כתוצאה מכך תהיה לכם האפשרות לחזור לשגרה. השגרה היא קריטית בחלק גדול מהמקרים, לא תוכלו לחכות שהנפיחות תרד מעצמה. לעיתים ללא אף פעולה יזומה יכול לקחת כמה שבועות טובים עד שהנפיחות תיעלם לבד. אין סיבה שתחכו בקוצר רוח עד שזה יקרה, יש לכם איך להחזיר את השליטה אליכם לידיים.

 

מדוע להוריד נפיחות בקרסול?

גם אם הנפיחות לא מגבילה את התנועה עליכם לזכור כי היא מעידה על בעיה קיימת. הקרסול לא מתנפח סתם כך, ככל הנראה הייתה סיבה שגרמה לו להתנפח. מה שאתם צריכים לעשות זה להוריד את הנפיחות באופן יזום כדי לחזור לשגרה. הנפיחות תגביל את התנועה ותמנע מכם לבצע פעולות שהייתם מבצעים אותן דרך קבע. לאחר הורדת הנפיחות תמצאו את עצמכם חוזרים לנקודה שבה הייתם עוד לפני שהופיעה הנפיחות.

 

מדוע הקרסול שלי התנפח?

לא חסרות סיבות שיביאו אתכם למציאות בה יהיה עליכם לבצע הורדת נפיחות בקרסול. הסיבה המרכזית שבגללה הקרסול עלול להתנפח היא חבלה רצינית באזור. החבלה גורמת לקרסול להתנפח, כתוצאה מכך גם מגיעים ברוב המקרים כאבים. עוד שתי סיבות נפוצות להתנפחות הקרסול הן היריון או בעיה בכלי הדם. אם לא ספגתם חבלה בקרסול יהיה עליכם לבחון את הסיבה המדויקת שבגללה הוא התנפח. חובה לשים את האצבע על הסיבה המדויקת כדי למנוע החמרה של המצב.

 

כמה זמן לוקח עד שהנפיחות תרד?

זה מאוד תלוי איזה בחירה תעשו, לכל בחירה יש את ההשלכות שלה בהקשר הזה. ברוב המקרים לוקח זמן להוריד את הנפיחות, אפילו אם תבצעו פעולות יזומות בעצמכם. במקרה הטוב הנפיחות תתחיל לרדת בתוך כמה ימים מהרגע בו התחלתם לטפל בה. מצד שני מי שינוח על זרי הדפנה עלול להתמודד עם הנפיחות שבועות ארוכים. תזכרו כי כל עוד הנפיחות קיימת היא עשויה להגביל את התנועה ולמנוע מכם לבצע פעולות שוטפות.

 

איך הכי כדאי להוריד נפיחות בקרסול?

יש כמה דרכים שיאפשרו לכם להוריד את הנפיחות שנוצרה באזור הקרסול. הדרך הכי טובה תהיה לבצע טיפולי פיזיותרפיה רעננה או באזור בו אתם מתגוררים. הטיפולים יסייעו להוריד את הנפיחות, אך לא פחות לחזור במהירות לשגרה. נדרש שיקום מסוים אחרי חבלה שידרוש מכם לבצע התאמות כאלה ואחרות. בו בזמן עם היווצרות הנפיחות תוכלו לשים עליה קרח דבר שיסייע למנוע ממנה להתפתח ולגדול. ישנן גם משחות רבות שאמורות לסייע לכם לעצור את התפתחות הנפיחות.

גלילה לראש העמוד