החשיבות בביטוח למטפלים ברפואה משלימה

החשיבות בביטוח למטפלים ברפואה משלימה

לא פעם אנחנו שומעים על מטפלים במסגרת רפואה משלימה, אשר מוצאים את עצמם מתמודדים עם סיטואציה מקצועית מאוד לא פשוטה ולא נעימה. תביעה של מטופלים כנגדם, עקב טענות לרשלנות וטיפול לא מקצועי.

לא מדובר בתופעה נפוצה, אך היא בהחלט קיימת ומי שנאלץ להתמודד עם סיטואציה שכזו, יכול למצוא את עצמו מתמודד עם קשיים כלכליים ומקצועיים, לא מעטים בעקבות כך. הרי תביעה מצד לקוח, היא גם מתכון בטוח לפגיעה בשם הטוב של המטפל, אך גם יוצרת הרבה מאוד קשיים כלכליים, אשר יכולים לפגוע בתפקוד המקצועי ואפילו בתפקוד האישי

הפתרון עבור כל מי שנכנס לתחום של טיפול ברפואה משלימה, בדיוק כמו בתחומי מקצוע רבים אחרים (בפרט רפואה וטיפול), הוא ביטוח אחריות מקצועית למטפלים. מדובר על פוליסה שניתן לרכוש אצל סוכנים שונים, ותפקידה להגן על המטפל מפני תביעות שנובעות עקב טענות לרשלנות, נזקין וטענות אחרות. הפוליסה מאפשרת למטפל להמשיך בעבודתו בראש שקט, בידיעה ברורה, שחברת הביטוח מתעסקת עם התביעה והוא לא צריך לחשוש מכך.

אילו סיכונים מחייבים פוליסת ביטוח?

רפואה משלימה, כידוע, כוללת בתוכה קטגוריות שונות. שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור, נטורופתיה ועוד. בכל אחד מסוגי הטיפול, יש למטפלים אחריות כלפי המטופלים שלו, בכל אחד מסוגי הטיפול עליו לבצע תהליך טיפול מסודר, אבחון הבעיה, מציאת פתרון יעיל, בדיקה ומעקב.

ישנם מטופלים רבים, בצדק או לא בצדק, אשר עלולים לחשוב שהמטפלים שלהם לא פעלו באופן מקצועי אלא באופן רשלני, ולכן התוצאות שהתקבלו בסופו של דבר, היו בעייתיות. זה יכול להיות כבר בשלב האבחון וזה יכול להיות בהמשך התהליך.

כל מטופל אשר חש שהמטפל אליו פנה, פעל בצורה רשלנית ולא מקצועית, יכול וירצה בוודאי להגיש נגדו תביעת נזיקין. לא רק על סכום הכסף שהוא השקיע בטיפול ולא קיבל תמורה הולמת עבורו, אלא בגלל הנזק שנגרם לו כתוצאה מהטיפול. בוודאי אם מדובר נזק בעל משמעות ארוכת טווח.

על מנת להתמודד עם מצבים כאלה, חייב המטפל להחזיק ברשותו פוליסת ביטוח אשר תגן עליו מפני תביעות שכאלה, לפחות בהיבט הכלכלי. אחרת הוא עלול לשלם מכיסו סכומי כסף משמעותיים עבור כל תביעה שכזו.

כיצד רוכשים פוליסת ביטוח למטפלים בצורה נכונה?

לפני שרוכשים פוליסת ביטוח, צריך להחליט מה סכום הכסף שמעוניינים להשקיע בה. על מנת שהפיצוי שחברת הביטוח תספק יהיה גבוה, אז הפרמיה של הפוליסה צריכה להיות משמעותית. כל מטפל צריך לחשוב כמה הוא מוכן להשקיע בפוליסה שכזו.

מעבר לכך, הוא צריך לבחון את התנאים של הפוליסה, באילו מקרים חברת הביטוח תהיה מוכנה להתערב, אילו תנאים היא מציבה בפני המבוטחים, וכיצד בדיוק אפשר לממש את הפוליסה בזמן אמת. על מנת שיהיה ניתן להפיק ממנה תועלת בצורה מהירה וללא עיכובים, רצוי לעבוד עם סוכן ביטוח מקצועי, מנוסה, שיודע כיצד לספק שירות מהיר למבוטחים שלו.

מוגש באדיבות המכרז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה המשלימה.

למידע על ביטוח מטפלים להיכנס לקישור הבא:

https://sport-ins.com/alternative-medicine/

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד