היתרונות הרפואיים בשימוש בשמן קנאביס רפואי

היתרונות הרפואיים בשימוש בשמן קנאביס רפואי

בשנים האחרונות, כפי שאנחנו יודעים, עבר חומר הקנאביס שינוי משמעותי, לא רק מבחינה מעשית אלא גם מבחינה תדמיתית. אם בעבר החומר היה נתפס כדבר שלילי, אסור לשימוש, הרי שכיום אנחנו מסתכלים יותר על הסגולות הרפואיות שלו, ולכן במקרים מסוימים הוא הותר לשימוש כחומר רפואי לכל דבר.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בשמן קנאביס רפואי. על מנת להבין את היתרונות הרפואיים של חומר זה, צריך תחילה להבין את ההבדלים שקיימים באופי השימוש בחומר הקנאביס, ומתי בוחרים להשתמש בשמן קנאביס ולשם מה.

בעיקרון, שימוש בקנאביס רפואי בא לידי ביטוי בשתי דרכים. דרך אחת, היא באמצעות עישון, אידוי, כלומר, כל מה שקשור לתהליך שאיפה. זו הדרך שמרבית המשתמשים, גם בקנאביס לא לצרכים רפואיים, בוחרים להשתמש בו. הדרך השנייה, היא באמצעות שמן אשר מחדירים מתחת ללשון.

מה זה שמני קנאביס רפואי?

שמני קנאביס רפואי, הם למעשה החומר המיוצר על ידי זיקוק האדים מתוך הפרחים והעלים של כותרת הקנאביס. מדובר בצמחים המוכרים לאדם כבר מאות שנים, ובעבר היה נהוג להשתמש בהם כצמחי מרפא טבעיים. רק בהמשך החלו להשתמש בצמח כסם ולכן השימוש בהם פסק להיות חוקי. במהלך השנים האחרונות, כאמור, התגלה שמדובר בחומר עם סגולות ויתרונות רפואיים ולכן הוא הותר לשימוש במקרים מסוימים.

לפני שנציג את היתרונות של שמני קנאביס רפואי, חשוב להדגיש, שהשימוש מתבצע על פי מרשם של רופא, וכמובן שתהליך הייצור שלו נעשה על ידי גורמים שמתמחים בכך, באופן מקצועי וחוקי לגמרי.

מה הם היתרונות של שמני קנאביס?

חרדות ולחץ – שמני קנאביס משמשים כחומר מרגיע מפני חרדות ולחץ, בזכות החיבור לחומר THC שמצוי בקנאביס. חומר זה סיפק לקנאביס את מעמד הסם הלא החוקי במשך שנים רבות. כיום, בגלל חומר זה, משתמשים בקנאביס על מנת להתמודד עם חרדות ולחצים, למשל, בקרב אנשים שמתמודדים עם פוסט טראומה, אנשים שמתמודדים עם דיכאונות, וכן חולים שעוברים טיפולים משמעותיים.

שינה – קנאביס נחשב לחומר שיכול לעזור בהתמודדות עם הפרעות שינה, הן בקרב אנשים שיש להם חרדות ולחצים והן בקרב אנשים שמתקשים להירדם כתוצאה מכאבים. נהוג לתת את החומר לאנשים חולים שמתקשים לישון בצורה סדירה.

משכך כאבים – שמני קנאביס רפואי משמשים כחומרים משככי כאבים, בין אם זה בטיפולים ממושכים, פציעות, חבלות ועוד.

אכילה – אנשים שמתמודדים עם הפרעות אכילה, בעיקר חוסר חשק, אז השמנים מעוררים אצלם תיאבון. זה חשוב בפרט אצל אנשים חולים שמאבדים את היכולת והרצון לאכול.

במהלך השנים, נעשו מחקרים שהראו ששמני קנאביס יכולים לעזור גם במקרים של מחלות סרטן, לב, מחלות ראיה, כאבי ראש, מיגרנות, ועוד.

כאמור כל היתרונות הרפואיים של שמני קנאביס, יכולים לבוא לידי ביטוי בקרב אנשים שעברו אבחון ונמצאו מתאימים לשימוש בחומר.

Shutterstock

טיפול בטחורים

טחורים הם ורידים נפוחים ומודלקים בפי הטבעת או בפי הטבעת. הם יכולים לגרום לתסמינים כמו כאב, גירוד או דימום. טחור הוא וריד נפוח בתעלה האנאלית

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד