ויטמינים ומינרלים

ויטמינים ומינרלים

במאמר זה נדון על תחום ויטמינים ומינרלים, וכן נדון בשאלה – מה הוא שמן עץ התה. תחילה נבין מה המהות של מינרלים ושל ויטמינים – בשנים האחרונות גברה המודעות של שימוש בוויטמינים ובמינרלים. המינרלים הינם חומרים גיאולוגיים, אשר נמצאים בתוך האדמה והם יגיעו אל הגוף שלכם על ידי המזון אותו אתם צורכים. למינרלים יש תפקיד מכריע בגוף שלכם וכל מחסור בהם עשוי להשפיע בצורה רבה על אופן תפקוד הגוף שלכם, כמו למשל – המינרלים מאיצים תהליך של יצירת דם ובניית עצמות. קיימות שתי קבוצות מינרלים, אחת – קבוצת המיקרו-מינרלים והגדולה שבהן היא מינרלים מקבוצת המקרו-מינרלים. וויטמינים הינם חומרים אשר נדרשים לגוף שלכם, כדי שהוא יתפקד בצורה תקינה.  ישנם שני סוגי וויטמינים – ויטמינים אשר הם מסיסים במים –  ויטמין-C:  נחוץ ליצירת החלבון קולגן, אשר מאפשר יצירת רקמות ועצמות יציבות, וכן שומר על נימי הדם והשיניים. מסייע לתפקוד תקין של מערכת החיסון. ויטמין- :B קבוצה זו מכילה סוגים שונים של ויטמינים, שכל אחד מהם חשוב לגופנו בדרך אחרת. הם תורמים לתפקוד מערכת הדם, בניית תאי דם ולפירוק חלבונים. הסוג השני הנו ויטמינים המסיסים בשומן – ויטמין-A: משפיע על ראית לילה ומערכת הראיה. שומר על מבנה קרום התאים, חשוב לצמיחת שיניים וממלא תפקיד חשוב במערכת החיסון. ויטמין-D: תורם ליעילות ספיגת הסידן מהמזון ועוזר ביצירת עצמות חזקות. ויטמין-E:  מגן על העור. ויטמין-K: מסייע בקרישת הדם ובבניית העצם.

במאמר זה נדון על תחום ויטמינים ומינרלים. ראשית נדבר על שמן עץ התה, ולסיום נשאל שאלות אודות ויטמינים ומינרלים ונספק לכם את התשובות עליהן. קריאה מהנה!

מה טומן בחובו שמן עץ התה?

 מזה שנים רבות נהגו התושבים באוסטרליה להשתמש בשמן עץ התה כתרופה לשיעול ולהצטננות. בנוסף שימש אותם השמן לריפוי פצעים ובעיות עור. בחלוף הזמן הורחב השימוש בשמן, שמופק מעליו של צמח עץ התה שגדל באוסטרליה וכיום עושים בו שימוש כנגד זיהומים נגיפיים, כמו למשל – למלחמה בחיידקים ופטריות, כולל פטרת ציפורניים, הרפס, לטיפול בכינים, להעלמת אקנה וכיוצא בזה.

שאלות אודות ויטמינים ומינרלים והתשובות עליהן-

* האם נטילת מולטי ויטמין חשובה מאוד לילדים, אשר התזונה שלהם לא מאוזנת? התשובה הנה – נכון. נטילת מולטי ויטמין אצל ילדים חשובה ביותר, מכיוון שלרוב התזונה שלהם לא מאוזנת וכמעט שאינה מכילה ירקות ופירות. קיימים בשוק ויטמינים המותאמים לילדים, בצורת סוכריות או בנוזל.

* האם ויטמינים משמינים? התשובה הנה – לא נכון. ויטמינים אינם משמינים ואין להם ערך קלורי כלל וכלל.

* האם המים אשר בהם בישלתם ירקות לא מכילים ויטמינים, ולכן ניתן לזרוק אותם בסיום השימוש בהם? התשובה הנה –  לא נכון. המים אשר בישלתם את הירקות מכילים הרבה ויטמינים ומינרלים, אשר התמוססו בהם בזמן הבישול ולכן אנו ממליצים לכם לשתות את המים בסיום הבישול.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד