ועדה רפואית פלוס ועדת ערער לאחר תאונת עבודה מול ביטוח לאומי

ועדה רפואית פלוס ועדת ערער לאחר תאונת עבודה מול ביטוח לאומי

כל מי שעבר תאונת עבודה בחייו, יודע כי מדובר על התנהלות לא פשוטה אל מול ביטוח לאומי. בכדי לקבל את הזכויות השונות, יהיה על מגיש התביעה לעמוד אל מול ועדה רפואית בכדי להוכיח את חומרת הפציעה. זוהי אולי אחת מהסיבות שבגינה לא מעט אנשים שעברו תאונת עבודה אינם נלחמים על הזכויות המגיעות להם. ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה זה כאב ראש, אך מה קורה במצב שבו התביעה נדחית?

השיגו את כל המסמכים הדרושים

בכדי שתוכלו לעבור את אותה ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה יהיה עליכם להביא כמה שיותר מסמכים. כל מסמך שיש ברשותכם המוכיח את המצב שבו אתם נמצאים, הוא כזה שתוכלו להשתמש בו. לא משנה אם מדובר על מסמך חשוב יותר או על מסמך חשוב פחות, תוכלו להשתמש בו באותה המידה. אתם מבחינתכם צריכים לאפשר למומחים של הועדה לקבל את ההחלטה על פי המסמכים השונים, אל תחליטו עבורם אילו מסמכים חשובים ואילו לא.

הועדה יכולה גם לדחות את הבקשה

עליכם לקחת בחשבון כי הועדה יכולה לדחות את הבקשה, אפילו אם מבחינתכם מדובר על בקשה מאוד משכנעת. אך מה שבטוח הוא שאם הועדה לא תסכים לבקשה, היא חייבת לנמק את הסיבות השונות. הנימוקים הם אלה שאמורים לסייע לכם להבין האם אתם יכולים להגיש ערעור על הדחייה. ועדת ערר ביטוח לאומי היא היחידה שיכולה להפוך את ההחלטה, ולאפשר לכם להשיג את הזכויות המגיעות לכם. כי לא פעם אנו שומעים על סיפורים שבהם ביטוח לאומי דחה בקשה ללא סיבה מוצדקת.

אל תגישו את אותה הבקשה גם לערעור

עליכם להבין כי אותה ועדת ערר ביטוח לאומי תתבסס על הקביעה של הועדה הרפואית שדחתה את הבקשה הראשונית. כך שבכדי שתוכלו לדאוג לכך כי תקבלו את הזכויות המגיעות לכם בעקבות אותה תאונת עבודה, יהיה עליכם לבצע את השינויים הנדרשים. אם תגישו בדיוק את אותה הבקשה ללא שינוי, ישנו סיכוי גבוה במיוחד כי הבקשה תידחה. תיקחו את זה לתשומת הלב שלכם, בכדי שתוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תשיגו את הזכויות המגיעות לכם.

עורך דין ביטוח לאומי יעשה לכם חיים קלים

מתחילת הדרך עליכם להבין כי ביטוח לאומי לא מספק לכל אחד את הדרישות שלו. לכן בכדי שתוכלו להשיג את מה שמגיע לכם, יהיה עליכם לעבוד עם עורך דין ביטוח לאומי. אותו עורך דין יוכל לסייע לכם בהתמודדות עם ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה, ולאחר מכן גם אל מול ועדת הערעורים. כך שברגע שיהיה לצידכם עורך דין מנוסה, החיים שלכם יהפכו להיות הרבה יותר קלים. אתם תגדילו את הסיכוי שלכם להשיג את מבוקשכם.  

גלילה לראש העמוד