זכויות סוציאליות למטופלי לב

זכויות סוציאליות למטופלי לב

הלב הוא איבר חיוני המאפשר לדם להסתובב ולספק חמצן מקיים חיים לכל חלקי הגוף. זה גם חלק חשוב ממערכת הדם. כאשר הלב מתקלקל, זה יכול לגרום למגוון של בעיות כמו כאבים בחזה, קוצר נשימה ודופק לא סדיר. ישנם סוגים רבים ושונים של מחלות לב ומצבים שיכולים להשפיע על חייכם ברגע. מחלות לב הן אחת הסיבות המובילות למוות ברחבי העולם. למעשה, זה הורג יותר אנשים מדי שנה מכל מחלה אחרת. מחלות לב משפיעות על אנשים מכל תחומי החיים – מילדים צעירים ועד מבוגרים, גברים ונקבות כאחד – אך היא אינה מפלה בבחירתם מי יהיה הקורבן הבא שלה.

הלב הוא שריר שמזרים דם דרך הגוף

הוא ממוקם בבית החזה, בין הריאות. ללב ארבעה חדרים: שני פרוזדורים ושני חדרים. הפרוזדור הימני מקבל דם מהריאות דרך ורידי הריאה, בעוד דם מחומצן מהאטריום השמאלי זורם לחדר השמאלי של הלב. החדר השמאלי מזרים את הדם המחומצן הזה לכל חלקי הגוף שלנו דרך העורקים. מחלת לב היא כינוי גג למצבים רבים ושונים המשפיעים על בריאות הלב שלך לאורך זמן. זה כולל הפרעות איך הלב שלך פועם (הפרעות קצב) וכמה טוב הוא שואב (אי ספיקת לב). סוגים אחרים של מחלות לב כוללים מחלת עורקים כליליים, קרדיומיופתיה, פגמים במסתמים ומומים מולדים. ישנם גורמי סיכון רבים לפתח מצבים אלו, כולל רמות כולסטרול גבוהות, עישון סיגריות, עודף משקל או השמנת יתר, סוכרת או לחץ דם גבוה. הזכויות הסוציאליות של חולי לב אינן מוגנות מספיק, מה שמוביל לעלייה במספר האנשים שאינם יכולים לגשת לטיפול הרפואי להם הם זקוקים. יש צורך לשפר את הידע והמיומנויות של אנשי מקצוע בתחום הבריאות ובעלי עניין מרכזיים אחרים כיצד לזהות ולטפל בהפרות זכויות סוציאליות למטופלי לב. יש אנשים שחושבים שלא הכרחי שלחולי לב יהיו זכויות סוציאליות. עם זאת, זה לא נכון מכיוון שחולי לב צריכים לקבל יחס שווה ובכבוד.

הזכות הראשונה לחולי לב היא הזכות לחיים

יש להם את הזכות לחיות כל עוד הם מסוגלים ויש להם את הזכות לטיפול מרופאים המוסמכים בתחומם. הזכויות הסוציאליות השנייה לחולי לב היא הזכות לחיות בכבוד. יש להם את הזכות שיתייחסו אליהם כמו כל אדם אחר ואין להפלות אותם בגלל מוגבלות פיזית או מחלה. הזכויות החברתיות השלישית של חולי לב היא זכות ההשתתפות בחברה הזכויות הסוציאליות לחולי לב הן מכלול זכויות שנחקקו על מנת להבטיח שלמטופל תהיה גישה לכל הטיפולים והטיפולים הדרושים למצבו. זכויות אלו מבוססות על העיקרון שלכל אדם יש זכות יסוד לבריאות ולרווחה. הזכויות הסוציאליות של חולי לב מוזנחות לרוב. לא ניתנות להם אותן הזדמנויות כמו חולים אחרים בבית החולים. הסיבה לכך היא שהם לא יכולים לדאוג לעצמם וצריכים להיות במעקב מתמיד. לחולי לב צריך צוות טיפול שיעזור להם בצרכיהם לאורך כל היום, אך לא תמיד זה זמין עבורם. זו הסיבה שחולי לב מרגישים לרוב מבודדים ובודדים, מה שעלול להוביל לדיכאון וחרדה. חולי לב מודרים לעתים קרובות מהחברה בגלל הסטיגמה החברתית הקשורה למחלתם. לעתים קרובות הם נתפסים כחלשים ובלתי מסוגלים לבצע משימות יומיומיות. עם זאת, מחקר חדש שנערך על ידי אוניברסיטת סטנפורד הראה שחולי לב המשתתפים בתוכנית פעילות גופנית חיים זמן רב יותר מאלו שלא.

גלילה לראש העמוד