חיים בריא כשגרת חיים קבועה

חיים בריא כשגרת חיים קבועה

ארגוני הבריאות בארץ ובעולם מעודדים אותנו לשמור על חיים פעילים ובריאים, בדגש על תזונה ואכילה נכונה ובריאה, פעילות גופנית בחיי היומיום והפחתת עישון ומתח בחיים. למעשה, כדאי לכולם לאמץ את עקרונות אורח החיים הבריא כדי ליהנות משגרת חיים המבטיחה בריאות טובה ותחושה כללית משופרת, מגוף מחוטב ומחיזוק המערכת החיסונית כדי למנוע מחלות קשות.

לאמץ שגרת חיים בריאה ואיכותית יותר

במיוחד כיום, כאשר ההשמנה הוכרזה כמגפה עולמית, ועקב הירידה המשמעותית בפעילות גופנית והבילוי הממושך עם מסכים, חשוב להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת בשילוב פעילות גופנית לפחות פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע. ישראלים רבים מבלים שעות ארוכות מול המסכים בעבודה ובבית והם צורכים כמויות גדולות של מזון מעובד ותעשייתי העשיר בנתרן, סוכר ושומן רווי, ושותים הרבה משקאות ממותקים. התזונה הלקויה פוגעת בבריאות הכללית שלהם וגורמת להם להיות חשופים למחלות קשות, לרבות מחלות כרוניות מסוכנות.

כדאי לדעת כי על פי נתוני משרד הבריאות בישראל למעלה מ-5,000 ישראלים מתים מדי שנה בגלל תזונה לקויה הגורמת לתחלואה גבוהה ולמחלות לב וכלי דם, סרטן, סוכרת ושבץ מוחי. כמו כן, ידוע ששיעור הישראלים המעשנים גבוה מאוד והעישון גובה את חייהם של למעלה מ-8,000 ישראלים מדי שנה, ביניהם גם ישראלים הנפטרים כתוצאה מעישון פסיבי.

כדי לשמור על הבריאות חשוב להקפיד על אורח חיים בריא, ובמקום דיאטות כאסח טרנדיות מומלץ לעבור לתזונה נכונה ומאוזנת הכוללת את כל אבות המזון, לשתות רק מים, להפחית את כמויות השמן, הסוכר והמלח, להימנע ככל האפשר ממזון מעובד ולהרבות באכילת ירקות ופירות טריים. כמו כן, יש לשלב פעילות גופנית כדי לטפח את הגוף ולשמור על כושר גופני, ומעבר לכך חשוב להפחית סטרס בחיים.

לחיות בריא – הטרנד החדש

כולם יודעים שחשוב לאכול נכון אך עדיין רוב הישראלים מתקשים לשמור על תפריט בריא ורבים עוברים מדיאטה טרנדית אחרת לאחרת. הפתרון למשקל גוף תקין הוא מעבר לתזונה בריאה ומאוזנת בהתאמה אישית, בשילוב פעילות גופנית. התזונה הבריאה כוללת את אבות המזון, לרבות חלבונים, חמימות, ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, סיבים תזונתיים וכו'.

כמו כן, יש להימנע ממשקאות ממותקים העשירים בסוכר או בתחליפי סוכר מלאכותיים, ועדיף לשתות רק מים, אפשר לשלב בתזונה גם תה צמחים ירוק ומרקים טעימים ועשירים בטעמים. כדאי לעבור לחמש ארוחות קטנות עד בינוניות מדי יום, כך נמנעים מתחושת רעב ומהתנפלות על המקרר אחרי יום עבודה, לימודים או סידורים, ויש להגביר את צריכת הירקות ולהפחית את כמות הפחמימות והשומנים.

מעבר לחשיבות התזונה הבריאה יש להקפיד גם על שינה טובה, לפחות 7-6 שעות שינה בלילה. מומלץ להפחית את צריכת האלכוהול, להימנע מעישון, להתמיד בפעילות גופנית גם בתקופת החגים ובעונה הקרה, וכדאי להרבות בפעילות המפחיתה מתח ותורמת לאושר ולסיפוק בחיים, למשל תחביב צילום, רכיבה על אופניים, טיולים רגליים עם הכלב, קריאה, יצירה, נגרות וכו'.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד