טיפול בטחורים

טיפול בטחורים

טחורים הם ורידים נפוחים ומודלקים בפי הטבעת או בפי הטבעת. הם יכולים לגרום לתסמינים כמו כאב, גירוד או דימום. טחור הוא וריד נפוח בתעלה האנאלית או פי הטבעת. הנפיחות גורמת למגוון תסמינים כולל כאב, גירוד ודימום. הטיפול בטחורים תלוי בחומרת המצב. במקרים קלים ניתן לטפל בתרופות ללא מרשם בעוד שמקרים חמורים יותר עשויים לדרוש ניתוח להסרתן לחלוטין. ישנם מספר טיפולים לטחורים שניתן לעשות בבית או בעזרת רופא. הדרך היעילה ביותר לטיפול בטחורים היא שימוש בנרות, שהן תרופה המוכנסת לפי הטבעת. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני השימוש בכל תרופה ללא מרשם מכיוון שלטיפולים מסוימים עשויים להיות תופעות לוואי או אינטראקציות עם תרופות אחרות שאתה נוטל.

טחורים הם ורידים נפוחים ומודלקים בתעלה האנאלית

ישנם שני סוגים של טחורים, חיצוני ופנימי. טחורים חיצוניים מופיעים בדרך כלל כגוש קטן וורוד מחוץ לפי הטבעת. טחורים פנימיים בולטים בתוך פי הטבעת, ולעיתים גורמים לכאב כאשר הם מתרחבים ולוחצים על חלקים אחרים של פי הטבעת. הטיפול בטחורים תלוי באיזה סוג יש לך. אם יש לך טחור חיצוני אתה יכול להשתמש בטיפולים כמו קרמים או נרות כדי לעזור לכווץ אותו. אפשרויות טיפול אלו יכולות לשמש גם לטחורים פנימיים, אך הן רק יספקו הקלה זמנית בתסמינים ואינן מרפאות את המצב. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי להסיר אותם לחלוטין או לנתק את אספקת הדם שלהם באופן זמני, כך שהם יתכווצו ויעברו מעצמם. טחורים הם דליות בתעלה האנאלית. טחורים הם בעיה נפוצה, והם יכולים להיות פנימיים או חיצוניים. טחורים פנימיים אינם גורמים לתסמינים, אך טחורים חיצוניים יכולים לגרום לכאב ואי נוחות. ישנם טיפולים רבים לטחורים. טיפולים אלו תלויים בשאלה האם הטחור הוא פנימי או חיצוני, והאם התסמינים קלים או חמורים. הטיפולים כוללים תרופות ללא מרשם כמו קרמים ונרות, כמו גם ניתוח להסרת הרקמה הנפוחה מהחלחולת. הקליקו: למידע נוסף על טיפול בטחורים.

טחורים הם מצב רפואי המכונה גם ערימות

התסמין העיקרי הוא נפיחות של הווריד בפי הטבעת שעלולה להוביל לגירוד, כאב ודימום. הטיפול בטחורים תלוי בחומרת התסמינים. במקרים מסוימים, טחורים עשויים להיעלם ללא כל טיפול. עם זאת, אם הם כואבים או אם קיים סיכון להתרחבות פנימית ולגרום לחסימה, הרופאים עשויים להמליץ על ניתוח או טיפולים אחרים כגון קרמים מקומיים או נרות כדי לכווץ אותם. טחורים הם ורידים נפוחים בפי הטבעת ובפי הטבעת. הם נגרמים לעתים קרובות על ידי מאמץ לצואה, הריון, עצירות או תזונה עשירה בשומנים מן החי. טחורים הם ורידים מוגדלים וכואבים בפי הטבעת, בפי הטבעת או בפי הטבעת התחתונה. הם נגרמים בדרך כלל על ידי לחץ מוגבר בבטן התחתונה. הטיפול בטחורים יכול להשתנות בהתאם לחומרתם ולמיקומם. ניתן לטפל במקרים קלים עד בינוניים של טחורים באמצעות תרופות ללא מרשם כגון קרם ונרות. מקרים חמורים עשויים לדרוש ניתוח להסרת הטחור או לכווץ אותו בטיפול לייזר. טחורים הם מצב בו יש נפיחות לא תקינה של הוורידים בפי הטבעת ובפי הטבעת. הם נפוצים למדי ויכולים להיות כואבים, אך עם טיפול מתאים ניתן לרפא אותם. ישנם טיפולים רבים זמינים לטחורים. הטיפול הנפוץ ביותר הוא תרופות שניתן לקנות ללא מרשם או באינטרנט. ישנם גם ניתוחים שאתה יכול לעבור כדי לרפא את הטחורים שלך, אבל אלה לא תמיד מצליחים ויש להם סיכונים משלהם.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד