מיגרנות – איך לאבחן ולטפל במיגרנה?

מיגרנות – איך לאבחן ולטפל במיגרנה?

מיגרנה נחשבת לרוב לכאב ראש שכיח ומתון שאינו מצריך כל טיפול רפואי. עם זאת, מחקרים מצאו שמיגרנה עלולה לגרום למוגבלות בינונית או חמורה שלעיתים קרובות יכולה להימשך ימים. לכן, הדרך הטובה ביותר לטפל במיגרנות היא לקחת טיפול מונע לפני שהן מתחילות.

מהי מיגרנה

מיגרנות הן בעיה נפוצה עבור אנשים רבים ברחבי העולם וישנם סוגים שונים של טיפולי מיגרנה.

מיגרנה היא אחת המחלות הנוירולוגיות הנפוצות ביותר המשפיעות על למעלה מ-44 מיליון אמריקאים מדי שנה. הוא מאופיין בכאב בצד אחד של הראש הנמשך בדרך כלל במשך שעות עד ימים ולעיתים קרובות מעורר הקאות ובחילות. התסמינים יכולים להיות קלים או חמורים, אך הכאב תמיד בלתי נסבל.

אפשרויות טיפול במיגרנה עשויות לכלול תרופות ללא מרשם, תרופות מרשם, תרופות ביתיות ושינויים באורח החיים כגון הימנעות מקפה, אלכוהול, עישון וכו'.

כאבי הראש הקשורים למיגרנות יכולים להיות כואבים. בעזרת שימוש בבינה מלאכותית, אנו יכולים להיעזר בטיפול במיגרנה כדי להפחית כאב ודלקת. כאבי ראש הנגרמים עקב מיגרנה עשויים להשתנות בין קל לחמור ולכלול גם בחילות, הקאות, רגישות לאור, סחרחורת ועוד.

כאב ראש הוא סימפטום שכיח של מיגרנה. זה גורם לאי נוחות כללית כמו גם לתחושת לחץ סביב אזור הראש או הצוואר במקרים מסוימים. הכאב מתבטא גם בחלקים אחרים בגוף כמו הפנים, הצוואר או הכתפיים במקרים מסוימים.

מיגרנה לפי אמנון מוסק

לפי אמנון מוסק מיגרנה היא הפרעה מורכבת המשפיעה על כלי הדם במוח. זה יכול להשפיע על אנשים מכל הגילאים והמינים. מיגרנה היא אחת ההפרעות הכרוניות הנפוצות ביותר, כאשר יותר מ-40 מיליון אמריקאים נאלצים לחיות עם מיגרנה מדי שנה. מכיוון שלעתים קרובות היא משפיעה על יכולתם של אנשים לעבוד או ללמוד, היא יכולה גם להשפיע משמעותית על איכות החיים והפרודוקטיביות.

אנשים עם מיגרנה רושמים בדרך כלל תרופות כמו תרופות נוגדות דיכאון, נוגדי פרכוסים או חוסמי בטא. לכאב הראש הנלווה למיגרנות יש מגוון רחב של טריגרים, כולל מחזור, חוסר שינה, מתח ואלרגיות למזון. תסמינים קרדיווסקולריים כמו כאבים בחזה הם גם שכיחים אך לא תמיד נובעים מהפרעה קרדיווסקולרית בסיסית כמו התקף לב או שבץ מוחי.

3 סוגים עיקריים של מיגרנה

מיגרנה היא סוג של כאב ראש המלווה בדרך כלל בכאב פיזי ובחילות. זה יכול להשפיע על אנשים בכל גיל ומין. מיגרנה משפיעה על העצב הטריגמינלי במוח והיא יכולה להיות שונה עבור כל אחד, בהתאם לעוצמה, המיקום והתדירות. ישנם שלושה סוגים עיקריים של מיגרנה – מיגרנה עם אאורה, מיגרנה ללא הילה וכאב ראש מסוג מתח.

 מה הקשר בין מיגרנה לנוירלוגית?

מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית שכיחה הפוגעת בעיקר בנשים. הוכח שזה משפיע על אחת מכל שלוש נשים בשלב מסוים בחייה. בשנות ה-90 לא היה טיפול יעיל למיגרנה, מה שהוביל לכך שסובלים רבים פנו לשימוש באופיואידים כדרך להתמודדות וניהול של כאב כרוני.

גלילה לראש העמוד