טיפול רפלקסולוגי – בריאות לגוף, לנפש ולנשמה

טיפול רפלקסולוגי – בריאות לגוף, לנפש ולנשמה

אם העיניים הן החלון לנפש, הרגליים הן הדלת אל הגוף וכפות הרגליים משרטטות את המפה של כל אברי הגוף שלנו. אם גם אתם שוקלים לנסות טיפול רפלקסולוגי, יש לכם וודאי לא מעט שאלות כמו למשל מהי בעצם רפלקסולוגיה? מהן היתרונות של טיפול זה והאם זה רק עוד מילה שמשמעותה עיסוי כף הרגל? במאמר זה ננסה לענות לכם על שאלות אלה ואחרות. מתחילים:

ראשית מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא למעשה שיטה לריפוי הגוף באמצעות עיסוי כפות הרגלים בנקודות לחץ ספציפיות. הטיפול הרפלקסולוגי כרוך בהפעלת לחץ על נקודות רפלקס מסוימות בכף הרגל, אשר מתכתבות עם איברים ואזורים שונים בגוף. הטיפול מעודד את הגוף לייצר תגובות ריפוי טבעיות, ותוך כדי כך להקל, לרפא או למנוע מגוון מחלות וכאבים.

הרפלקסולוגיה היא אחת מצורות העיסוי הפופולריות ביתר. מעבר להשפעה של הטיפול על תחושה טובה יותר, הרפלקסולוגיה נועדה להעמיק אל מעבר לרקמת העור והשרירים. תנועות הלישה של כף הרגל, משיכת הבהונות, עיסוי העקב ודחיפת הרקמות בקשת כף הרגל – כל אלה הם חלק מתנועות הטיפול שתחוו במהלך הרפלקסולוגיה. אבל לשם מה כל העיסוי הזה? ובכן, מאחורי הטיפול הזה עומדת שיטה, לפיה אזורים שונים בכף הרגל מתכתבים עם איברים אחרים בגוף. הרפלקסולוג יכול לטפל בחלק ספציפי בגוף, כשהוא מתמקד אך ורק בנקודות בכף הרגל המקבילות לאותו חלק בגוף. בנוסף לטיפול בכאבים ובמחלות, הרפלקסולוגיה תורמת גם לרווחה הנפשית על ידי שחרור מתחים ולחצים כולל למשל הקלה ושחרור ממחשבות טורדניות ומטרידות והחזרת האיזון הטבעי לגוף.

רפלקסולוגיה, לרווחה הגופנית והנפשית

טיפול רפלקסולוגי יכול לטפל כמעט בכול מכאוב, החל מכאבי ראש, דרך בעיות בסינוסים ועד לקשיי עיכול. אם אתם חווים רגישות יתר כאשר נוגעים בנקודה מסוימת בכף הרגל, זה מעיד בדרך כלל על חולשה או על חוסר איזון באיבר בגוף, המקביל לנקודה זו. בעזרת הפעלת לחץ חוזר ומניפולציה על קצות העצבים, יכולה הרפלקסולוגיה לפתוח את ערוצי האנרגיה החסומים. בדרך זו מגבירה הרפלקסולוגיה את זרימת הדם שמצדה מעבירה חומרים מזינים לרקמות הפגועות. בסופו של דבר זה ישפר הן את הבריאות הכללית והן את האיזון הנפשי.

כך בין היתר רפלקסולוגי מסייע בין היתר ב-

  1. ניקוי הגוף מרעלים
  2. הגברת המערכת החיסונית
  3. הגברת זרימת הדם
  4. קידום תהליך של ריפוי
  5. איזון אנרגטי

במה שונה הרפלקסולוגיה מעיסוי כף הרגל?

אמנם, שני הטיפולים נראים מאוד דומים, ושניהם יכולים להועיל לכם, אבל יש ביניהם הבדל משמעותי: טיפול בעיסוי מבצע מניפולציה על הרקמות, כדי להרפות את השרירים, להקל על מתחים ולשפר את זרימת הדם. העיסוי יכול לשפר את הבריאות הכללית ואת הרווחה הנפשית; רפלקסולוגיה, לעומת זאת, מבצעת עיסוי ממוקד על נקודות ספציפיות בכף הרגל, כדי להחזיר לגוף את זרימת האנרגיה שנחסמה. הטיפול הרפלקסולוגי מתמקד אמנם בכפות הרגליים, אבל הוא יכול לכלול גם לחיצות על נקודות באזורי הזרועות והאוזניים.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד