טיפים לשמירה על אורח חיים בריא

טיפים לשמירה על אורח חיים בריא

אורח חיים נכון ובריא מבטיח לנו איכות חיים גבוהה ובריאות טובה יותר. מחקרים רבים כבר הוכיחו את חשיבות התזונה הבריאה בשילוב פעילות גופנית והפחתת לחץ ומתח נפשי, וכדי לסייע לכם ליהנות מבריאות מצוינת ומאיכות חיים גבוהה יותר הכנו עבורכם טיפים לשמירה על אורח חיים בריא.

אכילה מודעת

אורח חיים נכון ובריא מבוסס בין היתר על תזונה נכונה ובריאה יותר. ישראלים רבים החלו לאכול מזון בריא אך חשוב לשנות גם את דפוסי האכילה לכן כדאי לוותר על המסכים השונים בזמן הארוחות וחשוב להיות קשובים לגוף. אכילה מודעת מבוססת על אכילה בישיבה ולא בעמידה ותחת לחץ, ללא הסחות דעת מיותרות כמו טלוויזיה או מסך הסמארטפון, וכדאי לאכול לעט, ליהנות מכל ביס ולהקשיב לגוף.

שותים רק מים

תזונה בריאה מבטיחה לנו בריאות טובה יותר, ואחד הכללים החשובים הוא להימנע ממשקאות ממותקים ולשתות בעיקר מים. חשוב לעודד גם את הילדים לשתות רק מים, אפשר להזמין בר מים לבית עם או ללא ברז סודה, ואם מתקשים לשתות רק מים אפשר להכין משקאות חמים כמו תה ירוק מצמחי תבלין שונים, מרקים משביעים ומזינים וכו', אפשר גם להכין שייקים מפירות.

הכמות המומלצת לשתיית מים היא 12-10 כוסות ביום לגברים וכ-10 כוסות מים לנשים.

פעילות גופנית מהווה חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא

החיים המודרניים משפיעים עלינו לרעה מאחר ואנחנו כמעט ולא זזים. העבודה במשרד מול המחשב גורמת לנו לתחלואה ועלינו לשלב פעילות ספורטיבית באופן קבוע כדי להניע את הגוף, לשמור על כושר גופני, להפחית מהמשקל ולחטב את הגוף. הפעילות הגופנית שורפת קלוריות, מחזקת את המערכת החיסונית, משפרת את הבריאות הכללית, מעודדת זרימת דם וניקוי רעלים ויש לה יתרונות בריאותיים נוספים.

להפחית מתח ולחץ נפשי

רבים מהישראלים מעוניינים לשמור על אורח חיים בריא והם משקיעים בתזונה ומשלבים פעילות גופנית, אך ללא הפחתת לחץ מתח נפשי קשה לראות תוצאות. המתח הנפשי מהווה גורם סיכון משמעותי למחלות מסוכנות וקשות כמו שבץ מוחי, יתר לחץ דם ומחלות לב וכלי דם. לכן, באורח חיים בריא מפחיתים את המתח והסטרס, ואפשר לצאת לטיולים רגליים בחיק הטבע, לעסוק בפעילויות המפחיתות מתחים כמו רכיבה על אופניים, שחייה, קריאה, יצירה, גינון וכו'.

עוברים לתזונה בריאה

כדאי לעבור ל-5 ארוחות ביום כדי להימנע מחושת רעב וכדי להקטין את כמויות האוכל. חשוב לצרוך את כל אבות המזון, לאכול סלטים העשויים מירקות בחמישה צבעים שונים, ויש להגדיל את מנות הירק והפירות בארוחות. כמו כן, כדאי להפחית או להימנע לחלוטין ממזון מעובד, כולל אכילה במסעדות, ועדיף לאכול בבית בצורה מסודרת ובשעות קבועות.

לסיכום אורח חיים בריא נועד לשפר את איכות החיים ואת הבריאות שלכם. כדאי לבנות תפריט שבועי בעזרת יועץ תזונה מקצועי, להתאמן לפחות פעמיים בשבוע ולשלב פעילות מרגיעה להפחתת הסטרס. 

גלילה לראש העמוד