מהי פטרת ברגליים

מהי פטרת ברגליים

פטרת ברגליים היא מצב המתאפיין בעור מגרד, אדום ולעיתים כואב.

זה יכול להיגרם על ידי מספר גורמים שונים כולל חום או לחות, ביגוד צמוד, זרימת דם לקויה וסוכרת.

ישנם שלושה סוגים של פטריות שיכולות להדביק את העור ברגליים: דרמטופיטים (למשל, גזזת), שמרים (למשל, כף הרגל) ועובשים (למשל, גירוד ג'וק). פטרת ברגליים זיהומים פטרייתיים נוטים להתרחש כאשר הייתה פגיעה בעור או חשיפה ממושכת ללחות בסביבה.

זיהומים פטרייתיים הם סוג של זיהום שיכול להתרחש על העור

הציפורניים או בפה. פטרייה היא סוג של פטרייה שנמצאת בדרך כלל בסביבות לחות וחמות כמו חדרי אמבטיה ומקלחות. ניתן לטפל בזיהומים פטרייתיים באמצעות תרופות אנטי פטרייתיות.

פטריות הן אורגניזמים החיים על חומר אורגני מת ומשחררים נבגים לאוויר כדי להתרבות. הם יכולים לגדול בכל מקום אבל מעדיפים סביבות לחות וחמות כמו חדרי אמבטיה ומקלחות. זיהום פטרייתי מטופל בדרך כלל באמצעות תרופות אנטי פטרייתיות אשר הורגות את הפטריות על ידי עיכוב הצמיחה או הרבייה שלהן.

זיהומים פטרייתיים נגרמים מכל אחד מאלפי סוגי הפטריות הקיימים.

חלק מהפטריות אינן מזיקות וחלק לא. זיהומים פטרייתיים יכולים להשפיע על חלקים רבים בגוף, אך לרוב מתרחשים בעור ובציפורניים, או בפה ובגרון.

הסוג הנפוץ ביותר של זיהום פטרייתי הוא כף רגל ספורטיבית

הפוגעת בכ-10% מהאמריקאים בשלב מסוים בחייהם. זה נגרם על ידי פטרייה הנקראת "tinea pedis". פטרייה זו משגשגת בסביבה חמה ולחה כמו זו שנמצאת בין אצבעות הרגליים או מתחת לציפורניים. כף הרגל של אתלט מדבקת ויכולה לעבור מאדם לאדם באמצעות מגע עם עור נגוע או הנעלה. הפטרייה יכולה גם להתפשט מחלק אחד של הגוף שלך לאחר אם אתה מגרדת אזור נגוע

זיהומים פטרייתיים יכולים להיגרם ממספר גורמים שונים

כולל נבגי פטריות ומגע עם משטחים מזוהמים.

הסימנים הנפוצים ביותר לזיהום פטרייתי הם כאב וגרד באזור הפגוע. תסמינים אחרים עשויים לכלול אדמומיות, נפיחות או שלפוחיות.

זיהום פטרייתי יכול להתפשט לחלקים אחרים בגוף אם אינו מטופל.

פטרייה שחיה בעור, בציפורניים או בשיער של אנשים או בעלי חיים נקראת דרמטופיט.

דרמטופיטים הם פטריות שעלולות לגרום לזיהומים בעור, בציפורניים ובשיער. רוב הזיהומים הללו נגרמים על ידי שני סוגים של פטריות: Trichophyton rubrum ו- Trichophyton mentagrophytes. ניתן למצוא את שני סוגי הפטריות הללו באדמה, אבק ופרוות בעלי חיים.

הזיהום הנגרם על ידי פטריות אלו נקרא Tinea corporis (או גזזת). הזיהום מתחיל כנקודה אדומה שמתפשטת החוצה. הכתמים עלולים לגרד או לשרוף. לעיתים ייתכנו גם שלפוחיות קטנות על פני העור אשר בהמשך מתייבשות ונעלמות ללא טיפול.

סוג הפטרייה הנפוץ ביותר שגדל ברגליים נקרא כף הרגל.

כף הרגל היא זיהום פטרייתי הגורם לדלקת בעור הרגליים. זה גם גורם לגירוד, סדקים וקשקשים של העור, ואדמומיות.

אם אינה מטופלת, רגל אתלט עלולה להתפשט לחלקים אחרים בגוף כגון אצבעות או ציפורניים.

כף רגל ספורטיבית יכולה להיות מועברת באמצעות מגע עם אדם נגוע או על ידי נגיעה במשטחים מזוהמים כגון רצפות או אמבטיות.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד