עורך דין רשלנות רפואית – כיצד בוחרים עורך דין ואיך הוא יכול לשרת אותנו

עורך דין רשלנות רפואית – כיצד בוחרים עורך דין ואיך הוא יכול לשרת אותנו

כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, בכל תחום שהוא, ישנן נקודות שונות שעלינו לבחון בשביל להחליט האם הוא יכול להתאים לצרכים שלנו וכיצד הוא יכול לשרת אותנו בצורה הטובה ביותר, בשביל שנוכל להשיג את המטרה שלשמה שכרנו את שירותיו.

באופן טבעי, לא פעם אנחנו נאלצים לשכור שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום מסוים, כאשר אנחנו נמצאים במצב לא טוב מבחינות שונות, בין אם זה מבחינה פיזית, נפשית, כלכלית או אחרת. אז החשיבות של בחירת איש מקצוע שיוכל לשרת אותנו בצורה אופטימאלית היא גבוהה מאוד, מאחר ודרך עבודתו והתוצאות שהוא יוכל להשיג עבורנו, הן בעלות משמעות והשפעות רחבות.

דוגמא טובה לכך היא חיפוש אחר עורך דין רשלנות רפואית. מדובר על בעל מקצוע שאמור לייצג אותנו אל מול גורמים שונים, לרוב חזקים מאיתנו כלכלית וציבורית, כמו למשל, מרכזים רפואיים, רופאים וצוותים רפואיים שונים. הוא ייצג אותנו בנקודה לא פשוט בחיינו, אחרי פרוצדורה רפואית שהתבצעה באופן רשלני וגרמה לנו נזק פיזי ו/או נפשי.

 

איך עורך דין רשלנות רפואית יכול לשרת את האינטרס שלנו?

עורך דין רשלנות רפואית הוא איש מקצוע המתמחה בתחום הנזיקין ויכול לשרת אותנו בכל מקרה בו אנחנו מבקשים להגיש תביעה כנגד גורם רפואי בעקבות טיפול רשלני שעברנו. הוא ידע לבחון את המקרה ולראות האם הצוות שטיפל בנו באופן ישיר או עקיף, פעל בצורה נכונה וסבירה על פי אמות מידה מקצועיות או שמא פעל בצורה רשלנית ולכן גרם לו נזק. זה יכול להיות נזק קבוע או זמני וזה כמובן יכול להיות נזק שישפיע עלינו פיזית או גופנית.

עורך דין רשלנות רפואית משתמש בידע ובניסיון שהוא צבר בעולם המשפט, והוא אמור לעבוד ביחד עם מומחים בתחום הרפואה בשביל לבחון את המקרה מההיבט המקצועי שלו. הוא יפעל לייצג את האינטרס שלנו אל מול הצד שמנגד, בין אם זה בתהליכים קדם משפטיים, תהליכים משפטיים או תהליכים חלופיים (דוגמא גישור).

 

מה אנחנו צריכים להציג בפני עורך דין רשלנות רפואית

בשביל שעו"ד רשלנות רפואית יוכל לטפל בנו, אנחנו צריכים להציג בפניו את כל המסמכים הקשורים למקרה שלנו. כולל מסמכים רפואיים המסבירים על הבעיה איתה התמודדנו, סיכומי טיפול ועוד. יש לנו גם אפשרות לבקש את תיק הטיפול במלואו, בשביל שיהיה ניתן לבחון את כל השתלשלות המקרה.

עורך דין מנוסה ומקצועי, ידע כבר לבחון את המצב גם על פי גביית עדויות מהצוות ומגורמים נוספים וכאמור, גם על פי עדויות של עדים מומחים מטעמו, שיוכלו לספק הסבר מקצועי כיצד היה על הצוות לנהוג והאם הדרך בה הוא פועל היתה נכונה או רשלנית. על פי זה הוא יפעל בתיק לייצג את האינטרס שלנו.

גלילה לראש העמוד