על איזה צד אתם ישנים?

על איזה צד אתם ישנים?

תנוחת השיה שלנו אומרת עלינו רבות. על איזה צד אתם ישנים ומה זה אומר עליכם, כל זאת- במאמר הבא.

תנוחת שינה – על איזה צד אתם ישנים?

תנוחת שינה היא חלק בלתי נפרד משפת גוף. שפת הגוף שלנו אומרת רבות עלינו, ולעיתים גם על מצבנו המנטאלי יתרה מכך, תחום השינה נחשב לאחד התחומים הנחקרים ביותר בעולם, כל זאת בכדי לפתור אחת ולתמיד את הסוגייה – האם למזרן יש באמת השפעה על איכות השינה ועל תנוחת השינה? מסתבר שאכן כן. שורת מחקרים הצביעה על כך כי לתנוחת השינה ולמזרן שלנו יש קשר ישיר, כאשר לכל תנוחת שינה יש השפעות ניכרות על איכות השינה. אז מה בדיוק אומרת תנוחת השינה שלכם עליכם? להלן הצצה לכמה תנוחות מוכרות והמאפיינים שלהן. עם זאת, חשוב לזכור כי לא מדובר במדע מדויק אלא במחקרים וסקרים, ואף תנוחה איננה (כמובן) מעידה על הכלל:

  • החייל – תנוחת החייל היא תנוחה נפוצה מאוד אשר מתרחשת בעיקר אצל גברים. מדובר בתנוחה בה פלג הגוף מתוח על המזרן, והשינה עצמה מתבצעת על הגב כאשר הידיים לצידי הגוף. תנוחה זו מעידה לרוב על אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה המצפים מעצמם כמו גם מאחרים לרמה הגבוהה ביותר. עם זאת, מחקרי שינה פורצי דרך גילו כי הסיכוי לנחירות גדל באופן ניכר, במידה וישנים בתנוחת החייל על מזרן.
  • עובר – תנוחת עובר היא תנוחה המעידה לרוב על מצוקה רגשית, בעיקר כאשר מדובר בתנוחה המשלבת את כפות הידיים המשתלבות ביחד עם הברכיים הכפופות. מדובר בתנוחה בה עוברים גדלים בתוך הרחם, ולכן מדובר גם בתנוחה המשלבת תחושה של אינטימיות וחמימות.
  • נפילה חופשית – תנוחה המשלבת שכיבה על הבטן, ומנח ידיים אשר "מחבק" את הכרית. תנוחה זו מעידה ע"פ סקרים שנעשו בתחום על אנשים הסובלים לרוב מחרדות חברתיות אך עם זאת חברותיים מאוד ומחפשים תמיכה.
  • כפיות – מי מאיתנו לא מכיר את תנוחת הכפיות המפורסמת? מדובר בתנוחה אשר זכתה מאז ומעולם לכינויים רומנטיים ודביקים למדי, אולם וודאי תופתעו לשמוע כי מדובר בתנוחה אשר מעידה על אנשים נקמניים. מדוע? ובכן, סקרים אשר נערכו בנושא הצביעו כי למעלה מחמישים אחוז מהמשיבים דיווחו על הפרעות שינה כתוצאה מנוחת כפיות אשר לא אפשרה להם לישון כמו שצריך, ומשום כך הם העידו כי התעוררו בבוקר עצבניים למדי. עם זאת, מדובר בתנוחה מחבקת ועוטפת במיוחד אשר מעניקה חום ותמיכה, ולכן היא מומלץ מאוד לסובלים מחרדות.
  • שינה על הצד – שינה על הצד נמצאה הן במחקרים והן בסקרים כיעילה מאוד להפחתת לחץ על המוח, והיא מעידה ע"פ סקרים שנעשו בתחום על אנשים בעלי סקרנות אשר פתוחים מאוד לרעיונות חדשים. בנוסף, שינה על הצד נחשבת לנוחה ומפנקת במיוחד. 

לימוד רפואה סינית 2023

רפואה סינית היא מערכת רפואית מסורתית הנהוגה כבר אלפי שנים. הוא משמש בעיקר לטיפול בבריאות הכללית ובריאות הגוף. נעשה שימוש ברפואה סינית במדינות רבות, כולל

לקריאת המאמר »

בריחת שתן אצל גברים

בריחת שתן היא מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיגרם על ידי שרירי שלפוחית ​​השתן חלשים, נזק לעצבים השולטים בתפקוד שלפוחית ​​השתן,

לקריאת המאמר »

מהי פוריות?

פוריות היא חלק חשוב בביולוגיה של הרבייה, והיא ממלאת תפקיד מרכזי בקביעת גודל האוכלוסייה. זה מתייחס ליכולת של מין או פרט לייצר צאצאים, הנמדדת בדרך

לקריאת המאמר »

מה גורם לעצירות

עצירות היא תופעה פיזית לא נעימה ואף מכאיבה והיא נוצרת כאשר קיימת תנועתיות איטית או פחותה של המעיים. טווח היציאות הסדירות משתנה מאדם לאדם, ישנם

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד