עקמת בגב אצל ילדים

עקמת בגב אצל ילדים

כאשר עקמת מאובחנת בשלבים הממש ראשוניים שלה ניתן, ברוב המקרים, לעצור את ההחמרה שלה לגמרי. תיקון מלא של העקמת אפשר לבצע אך רק בעזרת טיפול ניתוחי פולשני. העקמת מחמירה כל עוד הילד אשר מאובחן נמצא בתוך התהליך של הגדילה וככל שפרק הזמן עד סוף הגדילה יהיה ארוך יותר, ככה גם כמובן גדל הסיכון הזה להחמרה של העקמת, לכן חשוב מאוד ומומלץ להביא את הילד שלכם אל בדיקה ראשונה סביב הגילאים של 6-7. בקרב כל הבנות הסכנה היא גבוהה ביותר בנוגע לעקמת גם בתקופה של טרום התבגרות עד לקבלה של הוסת הראשונה, בפרק הזמן הזה קיים סיכוי גדול וממשי מאוד להחמרה בעקמת. יחד עם השנים, לאחר קבלת הווסת ועד לסוף של הגדילה הסיכוי להחמרה מלאה של העקמת פוחתת. אי לכך חיוני וחשוב מאוד לבצע בדיקת גב לכל הילדים בגילאי טרום ההתבגרות אצל מומחה עקמת ילדים.

צילומי רנטגן

במקרים מסוימים אפילו צריך לבצע בדיקת MRI של עמוד השדרה בשביל לוודא שאין אף גורם סמוי אל עין בתוך החוט של השדרה אשר הביאו לעקמת. הצילומים של עמוד השדרה חושפים את הילד שלכם למנה של קרינה לא מבוטלת, אשר מזיקה לבריאות שלו והנזק הזה רק הולך וגדל בזמן הביצוע של הצילומים החוזרים וחמור הרבה יותר כאשר המטופל הוא צעיר יותר. לכן חשוב מאוד וגם מומלץ שלא לבצע את הצילום של הרנטגן כאשר עולה רק חשד קטן לעקמת וחשוב מאוד לנקוט בשני צעדי זהירות. הראשון הוא כמובן להביא את הילד לבדיקה של אורטופד ילדים, אשר יקבע את הצורך בצילום בשביל למנוע המון צילומים מיותרים ומאוד סוכנים. הצעד השני הוא נועד בשביל לדרוש לבצע את הצילומים האלה בעזרת מכשיר בעל קרינה ממש מופחתת אשר נקרא EOS והוא קיים ברוב בתי החולים הכי גדולים בארץ.

טיפול שמרני

טיפול שמרני נותנים כאשר יש מצב של עקמת ראשונית מדרגה נמוכה עד לבינונית. המטרה של הטיפול היא בעצם לעצור לגמרי את כל ההתקדמות של העקמת . טיפול שמרני לא מיישר בכלל את העקמת, וכל טענה על טיפול  לא פולשני אשר עושה את כל זה היא חסרת כל בסיס. הטיפול נעשה בעזרת מחוך בהתאמה שהיא אישית. כאשר הילד נדרש בעצם ללבוש את המחוך הרפואי הזה לאורך כל שעות היום והלילה. המחוכים העכשוויים והאסתטיים של היום מסתיימים באזור של בית השחי.

טיפול ניתוחי

הטיפול הניתוחי מתמקד בעצם בשתי מטרות בלבד, הראשונה היא כמובן לתקן לגמרי את העקמת באופן מאוד משמעותי והשנייה היא כמובן לקבע את עמוד השדרה בצורה כזאת אשר תקבע שהעקמת בכלל לא תחזור. הטיפול נעשה באמצעות חיבור בין החוליות בעמדה תקינה בעזרת מתקנים שהם מתכתיים, דבר אשר מבטיח שהעקמת כלל לא תחזור. המחיר של ההליך הרפואי הזה הוא באובדן הגמישות לגבי האזור המנותח, שכן האזור הזה הופך להיות קשיח.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד