פוטותרפיה

פוטותרפיה

טיפול פוטותרפיה

פסוריאזיס היא מחלה לא פשוטה, לא בגלל שהיא מסכנת חיים אלא לאור הפגיעה המשמעותית שלה באיכות החיים. לפסוריאזיס ישנן השלכות משמעותיות על האסתטיקה של העור וכן יכולה להוביל לפגיעה תפקודתית משמעותית בגין גרד, חוסר נוחות וחוסר יכולת לבצע פעולות תפקודיות שונות באמצעות האברים בהם מופיע הפסוריאזיס. למרבה הצער, מגוון הטיפולים הקיימים במחלה זו הוא מצומצם למדי ולא קיימת עדיין תרופה שניתן לבלוע פעם אחת ופשוט להיפטר מהמחלה. אחד הטיפולים היותר אפקטיביים בה הוא טיפול פוטותרפיה.

מה זה פוטותרפיה?

ובכן, המדובר על טיפול שמטרתו היא לדמות את קרינת השמש באורכי גל מאוד ספציפיים של אור. מחקרים לאורך עשורים שלמים, גילו כי חשיפה של עור נגוע בפסוריאזיס לקרינת שמש באורכי גל ספציפיים, יכולה להוביל להקלה משמעותית ואף לריפוי של נגעים. זאת הסיבה שהפך ים המלח ליעד אטרקטיבי לחולי פסוריאזיס מכל רחבי העולם – מכיוון שמדובר במקום הנמוך ביותר בעולם, קרני השמש מגיעות אל פני הקרקע באורך הגל המתאים בדיוק לטיפול בפסוריאזיס. פוטותרפיה הוא טיפול באמצעות קרינת אור אולטרה סגול באורכי גל המדמים את קרינת השמש המתאימה. הטיפול מבוסס על שימוש בתכשירים שונים המכילים סטרואידים ורכיבים אנטי בקטריאליים ובתוך כך חשיפה מבוקרת של הנגעים לקרינה האולטרה סגולה.

היכן אפשר לקבל את הטיפול?

טיפולי פוטותרפיה ניתנים היום על ידי כל בתי החולים, קופות החולים וכן מכונים פרטיים, המציעים את הטיפול באופן פרטי. אם אתם שואלים את עצמכם למה בכלל לפנות למכון פרטי כדי לעבור טיפול פוטותרפיה אותו אתם יכולים לעבור בקופת החולים, אז התשובה היא התורים הארוכים של שירותי הבריאות הציבוריים. ייתכן שבקופת חולים תאלצו להמתין לתור במשך חודשים ארוכים עד שתוכלו להתחיל בטיפול פוטותרפיה, בעוד שבמכון פרטי תוכלו ליהנות מהטיפול באופן מיידי. כמו כן, אם הרופא המטפל המליץ לכם על טיפולי פוטותרפיה, אתם רוצים כבר עכשיו להתחיל לבנות לעצמכם שגרה של ביקורים באזור ים המלח, הן בטיולים יומיים אל חופי ים המלח או האזור המדברי המקיף אותו והן בנופש בבתי המלון הרבים הממוקמים באזור. אפשר בהחלט לשלב את הטיול עם ביקר במרחצאות ובבריכות המינרלים הייחודיות של אזור ים המלח וגם אלו מוכרים כתורמים לטיפול במחלת הפסוריאזיס, ואולם חשוב לזכור שהערך המרכזי של ים המלח לחולי פסוריאזיס, בדומה לטיפול פוטותרפיה, הוא הערך של אורכי הגל בהם פוגעת קרינת השמש הטבעית בעורו של המטופל לאורך השהייה באזור ים המלח.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד