שרירי הליבה – למה חשוב לחזק אותם ואיך תעשו את זה?

שרירי הליבה – למה חשוב לחזק אותם ואיך תעשו את זה?


שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי חשובה לדעת רוב האנשים. יש כאלה שמקפידים בכל יום לבצע פעילות גופנית כזאת או אחרת על מנת להרגיש טוב יותר. אך פעילות ספורטיבית עשויה בין היתר לחזק את שרירי הליבה. אומנם זה לא הדבר הראשון שנמצא לכם בראש, אך שרירי הליבה הם מהשרירים הכי חשובים בגופנו. את זה אתם בוודאי מבינים רק על פי השם שלהם שממחיש את חשיבותם הרבה. אז למה צריך לחזק את שרירי הליבה, ואיך עושים את זה כמו שצריך? 

למה חשוב לחזק את שרירי הליבה?

שרירי הליבה הם השרירים שמחברים את פלג הגוף העליון אל פלג הגוף התחתון. ללא שרירי ליבה חזקים אפשר לסבול מכל מיני בעיות בריאותיות שונות שהיה ניתן למנוע אותם. מי שלא עובד על שרירי הליבה בזמן כזה או אחר עלול לשלם על כך ביוקר בראייה לטווח הרחוק. לרוב השרירים הללו מתנוונים בעת ישיבה ממושכת על הכיסא במשרד או סתם כאשר לא עושים אף פעילות. שאלתם את עצמכם איך תוכלו לחזק את שרירי הליבה בצורה יעילה?

תרגיל פלאנק קדמי

אחד מהתרגילים הכי יעילים לחזק את שרירי הליבה הוא תרגיל פלאנק קדמי. מדובר על תרגיל שבו המתאמן שוכב על הבטן, ולאחר מכן נעמד על הזרועות. יש כאלה שעושים את התרגיל הזה כמו שכיבות שמיכה ואחרים נעמדים ממש על האמות. התרגיל הזה מאפשר לשריר להימתח, ובכך הוא בעצם מחזק את עצמו. כל מי שמבצע את התרגיל הזה במשך 30-90 שניות ברציפות מצליח לחזק את שרירי הליבה בצורה אפקטיבית.

אימון פילאטיס מכשירים

אימוני פילאטיס הפכו להיות מאוד פופולריים בשנים האחרונות. הם מביאים איתם לא מעט הנאה, ויש כאלה שאומרים כי הם יכולים להתאמן רק בפעילות הזאת. אימון פילאטיס מכשירים מאפשר לשלב את אימון הפילאטיס המסורתי ביחד עם מכשירים שונים. המכשור נועד בין היתר על מנת לעלות את דרגת הקושי, ובכך יהיה ניתן לראות איך שרירי הליבה מתחזקים. גם הפעילות הזאת כמו פעילויות אחרות מחזקת את השרירים השונים, בין היתר גם את שרירי הליבה. היתרון בפעילות הספציפית הזאת הוא שהיא גם שורפת המון קלוריות. 

תרגיל כפיפות בטן

למי מכם שאין את קואורדינציה לבצע תרגילי פלאנק או פילאטיס מכשירים יש עוד אפשרויות. אחת מהאפשרויות הכי בסיסיות היא לבצע כפיפות בטן, כמו שבוודאי יצא לכם לבצע בכל מיני הזדמנויות. תרגיל כפיפות בטן מחזק את כל השרירים הנמצאים באזור הבטן והגב עקב התנועה שהוא מביא איתו. היתרון הוא כמובן שהתרגיל הזה הוא תרגיל מאוד פשוט כזה שכולם יכולים לבצע אותו. גם כאלה שלא מבצעים אימונים על בסיס קבוע ורציף, כאלה שעבורם ספורט זוהי מילה לא מוכרת.

גלילה לראש העמוד