תזונה נכונה לשיפור המערכת התזונתית

תזונה נכונה לשיפור המערכת התזונתית

תזונה בריאה, מאוזנת ונכונה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, מונעת התפרצות מחלות קשות, משפרת את מצב הרוח ומספקת לגוף את כל הרכיבים הנחוצים לו לתפקוד תקין ולהתמודדות עם זיהומים וחיידקים מבחוץ. מהי תזונה נכונה וכיצד היא משפרת את המערכת החיסונית? כל זאת ועוד בכתבה שהכנו עבורכם.

מחקרים רבים בודקים את נושא התזונה וההנחיות התזונתיות העולמיות, מהמחקרים ניתן ללמוד כי תזונה ים תיכונית מתאימה להמלצות התזונתיות של ארגוני הבריאות בארץ ובעולם. ישראלים שאינם מקפידים על תזונה בריאה ונכונה ודפוסי האכילה שלהם אינם בריאים, מסתכנים במחלות כרוניות קשות ורבים מהם סובלים מהשמנה. חשוב לזכור כי השמנה נקבעה כמגפה עולמית, לכן יותר מאי פעם חשוב להקפיד על תזונה בריאה ונכונה המותאמת למצב הבריאותי של האדם.

תפריט עשיר ומגוון והרגלי תזונה בריאה ונכונה

אדם המקפיד על דפוסי התזונה שלו ובוחר בתפריט עשיר המבוסס על מזונות מגוונים מהצומח ומזון שלא עבר עיבוד, זוכה למערכת חיסונית המתפקדת בצורה אופטימלית והוא פחות חולה במחלות כרוניות. מעבר לדפוסי התזונה יש להקפיד גם על פעילות גופנית לפחות פעמיים בשבוע.

תפריט עשיר ומגוון מסייע בחיזוק המערכת החיסונית ובמניעת מחלות. חשוב לציין כי יש גם שיטות בישול בריאות יותר לכן כדאי לוותר על מאכלים מטוגנים ועדיף להתמקד בשיטות בישול המשמרות את הערכים התזונתיים הטבעיים שנמצאים במזון, למשל אידוי, הקפצה וכדומה.

מומלץ לבחור תפריט יומי או שבועי הכולל את המרכיבים הבאים לצורך שיפור המערכת החיסונית:

  • ירקות ופירות טריים מסוגים שונים, חשוב לאכול לפחות 5 מנות פרי וירק ביום, עדיף לבחור פירות וירקות ב-5 צבעים שונים. כמו כן, מומלץ לא לקלף את קליפות הפרי והירק.
  • קטניות ודגנים מלאים מכילים שפע מינרלים, ויטמינים וחלבונים איכותיים וחיוניים למערכת החיסונית ולתפקוד הגוף. מומלץ להנביט קטניות כמו חומוס, מש, שעועית, אפונה ועדשים ולשלב אותם בסלטים, בממרחים, במרקים ועוד. הדגנים המלאים המומלצים לשיפור המערכת התזונתית והחיסונית הם שיפון, חיטה, שיבולת שועל, דוחן, קינואה, כוסמת, טף וכדומה.
  • שמנים מהצומח עדיפים על שמנים אחרים, מומלץ להשתמש בעיקר בשמן זית, שומשום ושקדים, וחשוב לוותר על מוצרים מעובדים המכילים כמות גבוהה של שומנים רוויים.
  • דגי ים עשירים באומגה 3, לכן כדאי להוסיף לתפריט השבועי סלמון, טונה ובקלה.
  • בשר רזה מתאים לתזונה הנכונה והבריאה, אפשר לשלב בתפריט חלקים רזים כמו חזה עוף או הודו, ומומלץ להפחית ככל האפשר צריכת בשר בקר.
  • מוצרי חלב דלי שומן, יש להימנע ממוצרי חלב מועשרים בסוכר ובחומרים משמרים.
  • כדאי להוסיף לתפריט היומי והשבועי אגוזים שונים המכילים רכיבים בריאים הנחוצים לשיפור המערכת התזונתית ולתפקוד הגוף.

בנוסף, יש להקפיד על שתיית מים ומומלץ להפחית צריכת משקאות מומתקים, כולל מיצים העשירים בסוכרים ורכיבים לא בריאים. תזונה נכונה מונעת מחלות ומשפרת את המערכת החיסונית, לכן חשוב להקפיד על אורח חיים בריא וכדאי גם להימנע מעישון ומצריכה מוגברת של אלכוהול ולהפחית סטרס בחיים.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד