נחירות

נחירות

נחירות הן אחת מהפרעות השינה הנפוצות ביותר. הוא מאופיין בצליל שנוצר על ידי תנודות של החך הרך או העוול במהלך השינה.

נחירות נגרמות מחסימה בדרכי הנשימה או מהיצרות של דרכי הנשימה.

הסיבות השכיחות ביותר הן:

– חסימה:

– גודש באף

– דום נשימה בשינה

– שקדים ואדנואידים גדולים

– סטיה במחיצה

באתר המרכז לטיפול בנחירות והפרעות שינה תוכלו למצוא עוד סיבות אפשריות.

נחירות הן מצב שמשפיע בעיקר על דרכי הנשימה העליונות של גוף האדם. זה מתרחש כאשר יש רטט חריג של החיך הרך במהלך השינה. זה גורם לרעידות להיות מועברות דרך שרשרת של רקמות באף, בפה ובגרון. תנודות אלו גורמות לשאיפה או לנשיפה של אוויר דרך הרקמות הללו, מה שעלול להוביל לנחירות.

נחירות יכולות גם להשפיע על איכות החיים של האדם על ידי שיבוש שינה וגרימת חוסר שינה. יש לו גם השפעות שליליות על מערכות יחסים עם בני זוג וחברים בגלל הצליל החזק שלו.

 

למה אנחנו נוחרים?

נחירות יכולות להיות הפרעת שינה משבשת מאוד שיכולה להשפיע על איכות החיים הן עבור הנוחר והן עבור בן זוגם. חשוב למצוא דרכים למנוע התרחשות נחירות.

נחירות הן בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בשנתם. היא נגרמת על ידי רעידות מהחך הרך וממבנים אחרים בגרון וכן מעצם הלסת התחתונה בזמן שאיפה או נשיפה.

ניתן למנוע נחירות על ידי הימנעות מאלכוהול, שינה על הגב, התרחקות מטריגרים כמו עישון וכו'.

נחירות הן צליל שאנשים משמיעים כשהם ישנים. זה מתואר לעתים קרובות כרעש שנוצר על ידי אוויר העובר דרך רקמות האף והפה, או על ידי רעידות של החך הרך.

נחירות עלולות לגרום להפרעות בשינה, דום נשימה חסימתי ונחירות בוקר. זה יכול להיגרם על ידי גורמים רבים ושונים, כולל גודש באף, אלרגיות ומצבים רפואיים מסוימים כגון אסטמה או מחלת ריאות חסימתית כרונית.

נחירות הן בעיה נפוצה בקרב מבוגרים ברחבי העולם. זה משפיע על כ-15% מהמבוגרים במהלך חייהם ומתרחש בדרך כלל במהלך שינה בלילה כאשר אנשים שוכבים על הגב בפה פתוח.

 

דרכי טיפול

נחירות הן בעיה שכיחה בקרב אנשים שישנים על הגב. הסיבה השכיחה ביותר לנחירות היא רטט של החיך הרך במהלך השינה.

ניתן לטפל בנחירות באמצעות מכשירים נגד נחירות כמו רצועת סנטר, אטב לאף או מכשיר לפה. מכשירים אלה או מחזיקים את הלסת במקומה או לוחצים אותה כלפי מטה כדי לעצור רעידות בחך הרך. ישנן גם תרופות שיכולות לעזור עם נחירות, כגון אנטיהיסטמינים ותרופות להורדת גודש.

נוחרים בדרך כלל אינם מודעים לכך שהם עושים רעש במהלך השינה ואולי אפילו לא יבינו זאת עד שמישהו יספר להם על כך.

נחירות הן סוג של דום נשימה בשינה, שהיא הפסקת נשימה למשך 10 שניות או יותר במהלך השינה, עקב חסימה חלקית או מלאה של דרכי הנשימה העליונות. זה שכיח אצל מבוגרים, ומתרחש בדרך כלל כאשר הרקמה הרכה בחלק האחורי של הגרון קורסת במהלך השינה. ישנן סיבות רבות לנחירות, החל מהשמנה ועד גודש באף ועד אלרגיות. הסיבה השכיחה ביותר לנחירות היא מחיצה סטיה, אותה ניתן לתקן בניתוח.

ניתן למנוע נחירות על ידי שינה על צד שמאל כשהראש מופנה לכיוון הכתף של בן הזוג ושימוש בפומית נגד נחירות.

נחירות הן הפרעת שינה המאופיינת בנשימה חוזרת, רועשת ולעיתים קצבית במהלך השינה. זהו מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם.

שלד אנושי

גיא רופא מדבר על פריצות דרך טכנולוגיות רפואיות מהפכניות אשר יכולות לשנות לנצח את אופן התרגול של הרופ

הרפואה משתנה תמיד, עם טכנולוגיה נהדרת שיכולה לשנות את הדרך בה רופאים פועלים לנצח. דוגמה אחת היא ניתוח רובוטי. זרועות רובוטיות, בהפעלת רופאים מנוסים, יכולות לבצע ניתוחים מסובכים בדיוק. זה מביא לחתכים קטנים, פגיעה נמוכה יותר וזמני החלמה מהירים.

לקריאת המאמר »

יישור לסת ללא ניתוח

יישור לסת ללא ניתוח היא טיפול אורתודונטי שמתקן בעיות בלסת באמצעות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות. גישה לא פולשנית זו צברה פופולריות בשל היתרונות הרבים שלה

לקריאת המאמר »
גלילה לראש העמוד